Post Image
31.1K

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre ilerleme

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre ilerleme

Yurtdışı dil okulları her seviyeden öğrencilere yılın her dönemi açık sınıflarda eğitim verecek şekilde planlama yaparlar. Yurtdışında eğitim almaya karar veren her öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanlarına sıkça sorduğu soru ” döndüğümde ingilizcem hangi seviyede olacak? ‘ sorusudur. Bu soruya bir çok farklı cevap verilebilir.

Yurtdışı dil okullarında haftalara göre eğitim ve ingilizce seviyesi

Yurtdışında eğitim almaya karar veren her öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanlarına sıkça sorduğu soru ” döndüğümde ingilizcem hangi seviyede olacak? ‘ sorusudur. Bu soruya bir çok farklı cevap verilebilir. Cevapların doğruluğunu etkileyecek bir çok etken vardır. Sizin Yurtdışında geçirdiğiniz sürenin kalitesinden tutun da orada ne yaptığınız, kimlerle arkadaşlık ettiğiniz, okula düzenli gidip-gitmediğiniz, konaklama tipiniz, sosyal yaşantınız, alışkanlıklarınız….vb gibi.

Her şeyin aslında sizde bittiğini öncelikle unutmayınız. Ancak yine de bazı olumsuz faktörleri de kendi lehinize çevirmeye çalışın diyelim. Alacağınız ve uygulayacağınız kararların çıktığınız bu yolda sizi başarıya yada başarısızlığa götüreceğiniz unutmayınız. Okul seçiminden , Kalacağınız konaklamaya kadar bir çok aşamayı çok iyi planlamanızı tavsiye ederim. Özelikle Türkiye’de ki alışkanlıklarınızı lütfen bir kez daha gözden geçirin. Çünkü yurtdışında dil eğitimi için bir çok sevdiğiniz şeyden fedakarlık yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yurtdışı ingilizce kursları her hafta iyi bir ilerleme kaydedebileceğiniz eğitim programlarına sahiptir. Yurtdışı dil okulları yeteneklerinizi değerlendirip ve amaçlarınızı belirlemenize yardımcı olarak gerçekçi ve başarılabilir alt amaçları da hedeflerinize katarlar. Yurtdışı eğitim süreniz ve okulda geçirdiğiniz kaliteli süre ne kadar fazla olursa o ölçüde yabancı dilinizi geliştirebileceğinizi unutmayınız.

Yurtdışı dil okullarının eğitim programları;

  • Kendinize güveninizi daha fazla geliştirir
  • Eğitim programlarında anlaşılır akademik bir yapı ortaya konur ki daha etkin öğrenim gerçekleşmesi sağlanır
  • Sınavlara girmeniz için cesaretlendirilirsiniz.
  • Ders dışında da organize edilen sosyla etkinlikleler öğrenmeye devam etmeniz amaçlanır.

Beginner

2-4 hafta yoğun eğitim

Birkaç kelime ve tanımı anlarsınız. İnsanlar yavaş ve anlaşılır konuştuğunda temel sorulara yanıt verebilir ve soru sorabilirsiniz, temel kişisel bilgileri okuyabilir ve yazabilirsiniz.

Tahmini Seviye

IELTS 1
A1

Elementary

4-6 hafta yoğun eğitim

Günlük temel iletişim becerileri edinirsiniz. Sosyal ve seyahat içeriklerinde temel mesajlar ile iletişime hakim olmaya başlarsınız.

Tahmini Seviye

IELTS 2-3
A2

Elementary’den Pre-intermediate’e

6-10 hafta yoğun eğitim

Tanıdık konularda kısa sohbetler edebilir olacaksınız ve kısa temel text’leri de anlayabileceksiniz.

Tahmini Seviye

IELTS 4
Cambridge KET
A2 / B1

Pre-intermediate’den Intermediate’e

10-14 hafta yoğun eğitim

Tanıdık konularda sohbetleri idare edebilir olacak ve temel text’leri kolayca anlayabilecek ve ayrıca yazabilir olacaksınız.

Tahmini Seviye

IELTS 4-5
BULATS
Cambridge PET
B1

Intermediate’den Upper Intermediate’e

14-24 hafta yoğun eğitim

Diln gerektirdiği birçok durumda etkin olarak iletişim sağlayabileceksiniz. Genel ve spesifik alanlarda da text anlayabilecek ve yazabileceksiniz.

Tahmini Seviye

IELTS 6-7
BULATS
Cambridge FCE
B2

Upper Intermediate to Advanced

24-36 hafta yoğun eğitim

İlerleme hızı değişir. Ana dili İngilizce olanlara yakın standartta akıcı konuşabilirsiniz. Detaylı bir dil bilgisi ve kelime haznesine sahip olup, günlük ya da resmi durumlarda da doğru İngilizce kullanabilecek hale gelebilirsiniz.

Tahmini Seviye

IELTS 8+
BULATS
Cambridge CAE/CPE
C1 / C

İngilizce Seviye Tespit

Yurtdışı dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bizlere her daim o 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.