Post Image
32.7K

Almanya’nın en iyi üniversiteleri

Almanya'nın en iyi üniversiteleri 2021

En İyi 11 Alman Üniversitesi

Almanya’nın en iyi üniversiteleri , sıralamasına bakıldığında diğer yıllara göre büyük bir değişikliğin olmadığı görülüyor. Almanya Üniversiteleri ,Avrupa’nın en iyi yüksek öğretim sistemlerinden birine sahiptir ve Alman üniversitelerinden alınan dereceler dünya çapında en iyi kalite olarak kabul edilmektedir. Almanya, araştırma ve yenilik söz konusu olduğunda da önde gelen ülkeler arasındadır.

Birçok Alman üniversitesi mükemmel akademisyenler ve eğitim için ödüllendirilmiştir ve her zaman büyük üniversite sıralamasında yer alırlar.

Alman üniversiteleri mükemmel akademisyenleri ile tanınmıştır

Almanya’daki bir üniversitede derece almak , temelde yenilikçi araştırmalara odaklanan en kaliteli eğitimi almanın garantisidir. Alman üniversitelerinde yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan çalışmalar ve makaleler, dünya çapında önemli araştırma yayınlarında ve referanslarında yer almaktadır. Her zaman en iyi üniversite sıralamasında lider olan ve öğrencilerin kaliteli öğretim tarzlarını takdir ettikleri Alman üniversitelerinin örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

En İyi 11 Alman Üniversiteleri

 • Freie Universität Berlin (FU Berlin)
 • RWTH Aachen Üniversitesi
 • Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg (Heidelberg Üniversitesi)
 • Universität Konstanz (Konstanz Üniversitesi)
 • Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU Münih)
 • Technische Universität München (TUM)
 • Eberhard-Karls-Universität Tübingen
 • Dresden Teknoloji Üniversitesi
 • Humbold Üniversitesi Berlin
 • Bremen Üniversitesi
 • Köln Üniversitesi

Almanya’da bir üniversite veya koleje başvurmak için en önemli 3 neden

1. Ücretsiz eğitimden yararlanın

Uluslararası öğrenciler, bir devlet üniversitesine kayıt olurlarsa öğrenim ücreti ödemek zorunda değildir. Sadece her dönem 100 ila 500 EUR arasında küçük bir idari ücret alınacaktır. Ücretsiz eğitim programı büyük bir avantajdır ve Almanya’nın diğer Avrupa ülkelerine kıyasla bu kadar çok uluslararası öğrenciyi çekmesinin nedenlerinden biridir.

Almanya’daki öğrenim ücretleri hakkında daha fazla bilgi edinin : 0 212 261 28 88

2. Almanya’da uygun fiyatlı yaşam maliyetlerinden yararlanın

Almanya genelinde, genellikle ortalama 300 ila 450 EUR / ay arasında bir orana sahip olan konaklama için bile geçim masrafları oldukça uygundur. Yemek, ulaşım ve sosyal aktiviteler dahil diğer harcamalar için 250-300 EUR / ay daha harcarsınız. Genellikle geçim masraflarınız için en az 800 EUR / ay bütçe ayırmalısınız.

Almanya’daki yaşam masrafları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın : 0 212 261 28 88

3. Yabancı öğrenciler için çok sayıda burs

Öğrenim ücretlerini ödemek zorunda kalsanız da olmasanız da, Almanya’daki eğitimlerinizi finanse etmek için bol miktarda burs başvurusunda bulunabilirsiniz. Mevcut çok sayıda burs, ücretlerinizin veya yaşam maliyetlerinizin tamamını veya bir kısmını karşılamaya yöneliktir. DAAD ve Deutschlandstipendium gibi Alman öğrenci kuruluşları ve Almanya’daki çeşitli üniversiteler öğrencilere her yıl burs vermektedir.

Almanya’daki üniversiteler dünya çapındaki tüm öğrenciler için derece sunar

Olağanüstü araştırma ve öğrenim sunan mükemmel Alman üniversitelerinin listesi burada bitmiyor. Almanya’nın en iyi üniversitelerinin tam bir sıralamasına linkten ulaşabilirsiniz. İster Mühendislik ,Bilgisayar Bilimi veya Psikoloji veya Sanat okumakla ilgileniyor olun, Almanya üniversiteleri size uygun bir derece programı mutlaka sunacaktır. Almanya’da Lisans ve Yüksek Lisans derecelerine internet yada profesyonel olarak çalışacağınız bir yurtdışı eğitim danışmanlığı ile göz atın. Eğer Almanya’da eğitim planlarınız var ve bu konuda güvenilir bir danışman arıyorsanız bizi aramaktan çekinmeyin. Bizler size sürecin sonuna kadar şeffaf ve garantili bir şekilde bir danışmanlık hizmeti veriyor olacağız. Tel : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.