Post Image
13.4K

Norveç’te Eğitim

Norveç’te eğitim

Norveç dağları, fiyort kıyı şeridi, deniz gezintisi tarihi, eşsiz kıyı yaşamı, yaz aylarında gece yarısı güneş ışığı ve muhteşem Kış Olimpiyatları performansıyla ünlüdür.

Norveç, kısmen açık denizdeki petrol ve gaz yataklarına bağlı olarak, dünyadaki kişi başına en yüksek dördüncü gelire ve en yüksek yaşam standartlarından birine sahiptir. BM, NATO, Avrupa Konseyi ve İskandinav Konseyi, WTO ve OECD dahil birçok uluslararası örgütün üyesidir. Aynı zamanda Schengen Bölgesi’nin bir parçası ve tam AB üyeliğini reddetmesine rağmen ABD ve Avrupa Birliği (AB) ile yakın bağları sürdürüyor.

Norveç

Norveç aynı zamanda sanata ve kültüre katkılarıyla da ünlüdür – sonuçta oyun yazarı Henrik Ibsen ve dünyanın en tanınmış resimlerinden biri olan The Scream’in  yaratıcısı ressam Edvard Munch gibi oldukça etkili figürlerin anavatanıdır  . Norveç’e turizmin bir diğer önemli faktörü, kuzey ışıkları olarak bilinen çarpıcı Kuzey Kutup Dairesi fenomeni.

Tüm bunlar çekici geliyorsa ancak dondurucu soğukta bir rakam kaybetmekten endişeleniyorsanız, artık endişelenmeyin. Ilık Gulf Stream, Norveç’in aslında hayal edebileceğiniz kadar soğuk olmadığı anlamına geliyor. Kıyı bölgeleri nispeten ılımandır ve ortalama kış sıcaklıkları başkent Oslo’da nadiren -4 o C’nin (24,8 o F) altına düşer , bu nedenle oldukça rahat bir şekilde (katmanlar halinde, evet, ancak maviye dönmeden) dolaşabilirsiniz.

Norveç’te eğitim almak istiyorsanız, en iyi Norveç üniversiteleri, popüler öğrenci şehirleri ve başvurunuza nasıl başlayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki sekmelere tıklayın.

Norveç’teki Üniversiteler

Norveç’te yüksek öğretim, hem devlet üniversitelerinin hem de özel üniversitelerin bir karışımından oluşur. Bazıları uzmanlaşmıştır, bazıları kapsamlı ve bazıları – “üniversite kolejleri” olarak bilinir – daha çok mesleki odaklı bir dizi konuda lisans düzeyinde eğitim sağlamaya odaklanır.

Norveç’teki dört üniversite , tümü büyük devlet üniversiteleri olan  QS World University Rankings 2019’da yer almaktadır . Bunlar  Oslo Üniversitesi  (135 sıralanmış th  dünyada),  Bergen Üniversitesi  (171 st ),  Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  (eklem 363 rd ) ve  Norveç Üniversitesi Tromsø Arctic Üniversitesi  (eklem 369 inci ).

Norveç, Avrupa yüksek öğretim sistemlerini daha uyumlu hale getirmeyi amaçlayan Bologna Süreci’ne kaydolmuştur  . Bologna Süreci, Avrupa Kredi Transfer ve Biriktirme Sistemini (AKTS) içerir; bu, Norveç’teki üniversitelerde derece veya dersleri tamamlayan öğrencilerin dünya çapında diğer ülkeler tarafından tanınan sertifikalara sahip olacağı anlamına gelir.

Norveç’teki üniversitelerdeki lisans derecelerinin tamamlanması üç yıl, yüksek lisans dereceleri iki yıl ve doktora dereceleri üç yıl daha sürmektedir. Ayrıca, lisans ve yüksek lisansınızı beş yıl süren tek bir sürekli programda birleştirmenize olanak tanıyan tek katmanlı bir yüksek lisans derecesi de seçebilirsiniz – bu genellikle mimarlık, işletme yönetimi, mühendislik, diş hekimliği ve hukuk programları için sunulur.

Norveç’te eğitim alırken, Bologna sisteminden muaf olan ve altı yıllık eğitim ve Tıp Adayı (cand.med), Veteriner Hekimliği Adayı (cand.med) gibi konuları içeren geleneksel olarak İskandinavya profesyonel odaklı bir program da seçebilirsiniz. vet.med), Psikoloji Adayı (cand.psychol) ve İlahiyat Adayı (cand.theol).

Norveç’te İngilizce Eğitim Alın

Norveç’te İngilizce eğitim almak istiyorsanız, İngilizce öğretilen 200’den fazla yüksek lisans programı ve İngilizce öğretilen birçok lisans programı arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, Oslo Üniversitesi’nde sunulan İngilizce dil programları beşeri bilimler, sosyal bilimler, hukuk, teoloji, matematik ve doğa bilimleri, eğitim, tıp, diş hekimliği, enerji, kalkınma, cinsiyet çalışmaları ve “Akademisyenler için Norveççe” konularını içermektedir. Norveç dilinin önceki bilgisi.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.