Post Image
31.1K

Kanada eğitim sistemi

Kanada Eğitim Sistemi

Kanada eğitim sistemi hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz makale özelikle Kanada’da üniversite eğitimi düşünenler için yararlı olacaktır.

Yurtdışında eğitimin ayrıcalıklı bir seçim olduğu günümüzde, öncü eğitim anlayışını misyon edinmiş olan Kanada, lise, üniversite ve yüksek lisans için ideal bir seçim olabilir. Ülkede 10 farklı eyalet ve 10 ayrı eğitim anlayışı görülmektedir. Kanada Eğitim Sistemi’nde her eyaletin farklı bir eğitim bakanı ve farklı eğitim anlayışları vardır. Ülkemizdeki özel ortaokul ve ilkokullarla kıyasladığımızda daha donanımlı ve daha kaliteli bir eğitimin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat özel okulların ücretleriyle karşılaştırdığımızda pek bir fark yok. Mahalli Okullar Heyetinin yönettiği devlet okulları ve yarı özerk özel okullar, öğrenci alımlarında farklı yöntemler izliyor. Kanada vatandaşlarına ücretsiz olan devlet okulları, yabancı uyruklu öğrenci kabul etmezken; özel okulların yabancı uyruklu öğrenciler için avantaj getiriyor.

Kanada’da lise ve dengi okullarda öğrenimini sürdürmek isteyen öğrencilerin yıllık okul maliyetleri 5.000 ila 12.000 Dolar arasında değişirken, üniversite ve yüksek lisans programlarında bu rakam artıyor. Kanada Eğitim Sistemine tabi olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise, öğrenimini sürdürecekleri eğitim kurumlarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmasıdır. Ülkemizde olduğu gibi Eylül ayında başlayan okullar, Haziran ayında kapanıyor ve 3 aylık tatile giriyor. Dünyaca ünlü liseleri, üniversiteleri ile eğitim sektöründe adından sıklıkla bahsettiren Kanada’da British Colombia en önemli eğitim kurumlarından birisi. Latin Amerika’dan gelen öğrencilerin yoğun olarak talep ettiği Biritish Colombia, canlı ve her kültürden öğrenciye ev sahipliği yapan Vancouver kentinde yer alıyor. Kanada’da eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler için birçok sosyal aktivite, spor, gezi, kültür ve sanat programları bulunmaktadır. Kendinizi sadece eğitim yönünden değil, sosyal yönden de geliştirmek istiyorsanız, Kanada’yı tercihleriniz arasında değerlendirmelisiniz.

Ülkedeki dil eğitiminden söz etmek gerekirse, kategorilere ayrılmış İngilizce, her anlamda hakim olabileceğiniz bir dil konumunda yer alıyor. İş İngilizcesi, İngilizce öğrenimi, Akademik İngilizce ve Seyahat İngilizcesi alanlarıyla zengin bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Kanada eğitim sistemi gereği, öğrenciler, yetenekli olduğu alanlarda kendilerini geliştirerek, ileriye dönük evrensel bir meslek sahibi olma yolunda önemli adım atmış olacaktır.

Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada dil okulları, Kanada üniversiteleri , Kanada’da yüksek lisans ve Kanada’da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bizlere 0 212 543 58 06 ‘dan ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.