Post Image
26.8K

Bir Bakışta Çekya Üniversiteleri

Çekya Üniversiteleri

Beklentilerinize uygun bir üniversite mi arıyorsunuz? Çek Cumhuriyeti’nde 26 kamu, 2 devlet ve 34 özel Üniversite vardır. Aşağıdaki akredite kurumlar listesine göz atın. Sunulan eğitim alanlarına bakın, uluslararası öğrencilere neler sunabileceklerini görmek için ayrıntıları okuyabilir ve web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

ACADEMY OF ARTS, ARCHITECTURE AND DESIGN IN PRAGUE

Prag’daki Sanat, Mimari ve Tasarım Akademisi, 1885 yılında kuruldu. Varlığı boyunca ülkenin en iyi eğitim kurumları arasında yer aldı. Saygın profesyoneller olmaya devam eden ve Çek Cumhuriyeti’nin ötesinde beğeni toplayan başarılı mezunlara sahiptir.

Okul, mimarlık, tasarım, güzel sanatlar, uygulamalı sanatlar, grafik ve teori ve sanat tarihi bölümlerine ayrılmıştır. Her bölüm kendi uzmanlık alanlarına göre stüdyolara ayrılmıştır. Stüdyoların hepsi Çek sanat sahnesinin önde gelen isimlerinden geliyor. Yılda iki kez okul, “Artsemestr” başlıklı öğrenci çalışması sunumu için halka açılır. Her yıl okul, yarısı yurtdışında gösterilen 15’in üzerinde sergi düzenliyor. Prag UMPRUM, eski komünizm sonrası ülkelerin tek okullarından biri olarak, prestijli Avrupa ve dünya sanat okulları endeksinde yer almaktadır. Dünya QS Dünya Üniversite Sıralamasında UMPRUM, dünyanın en prestijli 50-100 sanat okulu arasında yer almaktadır.

Web adresi : https://www.umprum.cz/web/en/study/exchange-students

Academy of Fine Arts in Prague

Prag Güzel Sanatlar Akademisi, 1799 yılında İmparator I. I’in kararnamesi ile kurulmuştur. Zengin tarihi ve geleneği ile kurum modern Çek güzel sanat kültürünün oluşumunda önemli bir rol oynamıştır. Güzel Sanatlar Akademisi bir devlet üniversitesi statüsüne sahiptir ve yetenek gelişimi için yoğun ve odaklanmış bir destek sunmak için iyi bir konuma sahiptir. Tepegöz aydınlatmalı kendi geniş kuzeye bakan tarihi atölyelerine ve çeşitli teknolojik atölyelere sahiptir. Atölyeler ve disiplinler arasında aktarımın mümkün olduğu bireysel bir yaklaşım ve net bir öğretim sistemi sunmaktadır.

Web adresi : https://www.avu.cz/ 

Academy of Performing Arts in Prague

Prag Sahne Sanatları Akademisi, Çekya’nın en büyük , en eski tiyatro, film, TV, multimedya, müzik ve dans okuludur. Tiyatro Fakültesi çok çeşitli disiplinleri kapsamaktadır: oyunculuk, yönetmenlik, kuklacılık, dramaturji, senografi, eğitimde tiyatro, tiyatro yönetimi ve teori ve eleştiri. Okul, gelecekteki tiyatro profesyonellerini, kültür, iletişim, medya vb. Alanlarındaki uzmanları eğitir.

Okul tiyatrosu ( DISK ) düzenli bir repertuar tiyatrosudur, son sınıf öğrencileri aylık yaklaşık 10 yapım oynar. Master seviyesindeki Dramatik Sanatlar İngilizce eğitim verilir. Uluslararası öğrenciler  Avrupa değişim programları çerçevesinde eğitim alabilir veya kısa süreli bireysel öğrenci olarak kayıt yaptırabilirler. Film ve TV Okulu, 60 yılı aşkın bir süredir Çek filmi endüstrisini oluşturan film yapımcılarını eğititir. Yüksek Lisans Programları , birinci sınıfda İngilizce olarak sunulur. Müzik ve Dans Fakültesi, Çek müzik ve Dans geleneklerini sürdürmekte ve geliştirmektedir. Müzik alanında klasiklere daha çok odaklanırken dansta modern eğilimleri daha fazla yansıtır. Diğer eğitim alanları: Kompozisyon, Şeflik, Ses ve Opera, Klavye Enstrümanları, Yaylı Enstrümanlar.

Web adresi : https://www.amu.cz/en/

Brno University of Technology

Mükemmel araştırma sonuçları, uluslararası tanınırlığı ve yüz yılı aşkın geleneği ile Brno Teknoloji Üniversitesi (BUT) orta Avrupa’nın önde gelen öğretim ve araştırma üniversitelerinden biridir. Programları sadece mühendislik değil, aynı zamanda güçlü bir disiplinler arası vurgu ve endüstriyel alanla yakın bağlantısı olan doğa bilimleri, sanat, bilişim ve ekonomi alanlarını da kapsamaktadır. Son teknoloji araştırma tesisleri ve akademik mükemmelliği ile BUT, öğrenciler ve profesyoneller arasında seçkin bir üne sahiptir.

19 bin öğrencisi ve 8 fakültesi ile AMA, ülkenin en büyük teknik üniversitesidir. 1899 yılında İmparator Franz Joseph I tarafından kurulan Brno Teknoloji Üniversitesi (AMA) Brno şehrinin en eski üniversitesidir.

Brno City hakkında

Üç başkentin yakınında elverişli bir konuma sahip olan Prag, Bratislava ve Viyana, Çek Cumhuriyeti’nin ikinci büyük şehri olan Brno, bilim, araştırma, yenilik ve başlangıç ​​merkezi olarak biliniyor.

Nüfusunun% 20’sinden fazlası altı devlet üniversitesinin öğrencisi olan Brno’ya genellikle “öğrenci ruhuna sahip bir şehir” adı verilir. Vatandaşlarına ve ziyaretçilerine çok sayıda kültürel, spor ve boş zaman etkinliği sunulmaktadır. Brno City, QS En İyi Öğrenci Şehirleri Endeksi’ne göre dünyanın en iyi öğrenci şehirlerinden biridir.

Daha fazla bilgi edinmek için : https://www.eduvizyon.com/brno-teknoloji-universitesi/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Web adresi : https://www.vutbr.cz/en/

College of Polytechnics Jihlava

Politeknik Koleji Jihlava, Çekya’nın Vysočina Bölgesi’ndeki tek halka açık okuldur. 3 yıllık Lisans programları ve 2 yıllık Yüksek Lisans programlarının amacı öğrencilere teorik bilgi ve kapsamlı pratik eğitim vermektir. Çoğu programdaki eğitim dili, müfredatı tamamlamak için İngilizce kursları ile Çekçe’dir. Bununla birlikte, İngilizce öğretilen bir program Eylül ‘de başlar. Çek Cumhuriyeti’nde sağlık uzmanlarına çok fazla ihtiyaç var.

Web adresi : http://www.vspj.cz/

Czech Technical University in Prague

Prag Çek Teknik Üniversitesi, 1707 yılında kurulan ve şu anda bölgede lider bir teknik araştırma üniversitesidir. Prag’da bulunan CTU, QS EECA Üniversite Sıralamasında 9. sırada yer aldı ve Prag şehri, QS En İyi Öğrenci Şehirleri Endeksi’nde 2019 için konumunu daha da güçlendirdi. Prag, üniversite mezunları için ikinci en iyi şehir olarak da yer alıyor. Türkçe daha fazla bilgiye : https://www.eduvizyon.com/cek-teknik-universitesi/ web sitesinden ulaşabilirisniz.

Web adresi : http://www.studyatctu.com/

Czech University of Life Sciences Prague

Prag Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesi (CZU), yaşam bilimleri alanında Avrupa’nın önde gelen kurumlarından biridir. CZU sadece bir yaşam bilimleri üniversitesi değil, aynı zamanda yenilikçi bilimsel araştırma ve keşif yeridir. Üniversite, modern ve geniş yurtlar, kantin, çeşitli öğrenci kulüpleri, merkez kütüphane, en son BT teknolojisi ve en son teknoloji laboratuvarları ile güzel düzenlenmiş bir kampüste yer almaktadır. CZU aynı zamanda Yaşam Bilimleri Euroleague’inin bir üyesidir ( https://www.euroleague-study.org/ ). CZU Prague, Çek Cumhuriyeti’nde ilk on devlet üniversitesinden biridir ve 2012 yılında Diploma Eki Etiketi ve 2013 yılında ECTS Etiketi EC tarafından ödüllendirilmiştir.

Charles University in Prague

Charles Üniversitesi Prag’da dır. Roma İmparatoru IV. Charles tarafından 1348 yılında kurulan Charles Üniversitesi, köklü bir geleneğe sahiptir. Çekya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında her zaman ilk sırada gelen üniversite, QS World University Rankings‘e göre dünya’nın en iyi 291 üniversite arasında yer alır ( 2020 -2021 ) .

Kuruluşlta dört fakültesi vardı: Sanat, İlahiyat, Hukuk ve Tıp Fakültesi. Bugün 17 fakülte (14’ü Prag’da, ikisi Hradec Králové’de ve biri Plzeň’de), 4 üniversite enstitüsü, eğitim, bilim, araştırma, geliştirme, yaratıcı faaliyetler ve enformasyon hizmetleri için 5 diğer bölüm ve 4 üniversite çapında özel tesis bulunmaktadır. Üniversite, Çek Cumhuriyeti’ndeki en verimli bilimsel kurumlardan biridir. Prestijli eğitim ve bilim kurumları ile uluslararası işbirliğine büyük önem vermektedir. Çağdaş bakış açılarını, modern yöntemleri ve güncel verileri kullanan en büyük ve en eski Avrupa üniversitelerinden biridir. Daha fazla bilgi için https://www.eduvizyon.com/charles-universitesi/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Web adresi : https://cuni.cz/

Institute of Technology and Business in Ceske Budejovice ( ITB )

Ceske Budejovice Teknoloji ve İşletme Enstitüsü, uygulama odaklı eğitimler sunan, dinamik olarak gelişen bir kamu üniversitesidir. ITB, bölgesel ticari kuruluşlar ve kurumlarla maksimum işbirliği sağlamaya çalışmaktadır. Eşsiz eğitim anlayışı sayesinde mezunlar hem profesyonel kariyerlerine anında başlamak hem de Master programlarını takip etmek adına hazırlanırlar.

Web adresi : http://www.vstecb.cz/en/

Jan Evangelista Purkyne University in Usti nad Labem

Jan Evangelista Purkyne Üniversitesi,, Kuzeybatı Bohemya’da yer alan genç, açık ve dinamik olarak gelişen bir üniversitedir. 42 lisans programı, 44 yüksek lisans programı ve 18 doktora programı sunmaktadır. Şu anda 7400’den fazla öğrenci üniversitede tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak eğitim görüyor. Her yıl üniversiteden ortalama 1.500 öğrenci mezun olmaktadır.

Web adresi : https://www.ujep.cz/en/

Janáček Academy of Music and Performing Arts Brno

Janáček Müzik ve Sahne Sanatları Akademisi Brno (JAMU), müzik ve sahne sanatlarına odaklanan iki sanat akademisinden biridir. 1947 yılında kuruldu ve adını modern Avrupa Müziğinde en seçkin isimlerden biri olan Leoš Janáček‘ten almaktadır.

Masaryk University

1919 yılında kurulan Masaryk Üniversitesi (MU), 7021’i yabancı olmak üzere 40.844 öğrenci üniversitede eğitim görmektedir. Yaklaşık 1300 çalışma alanı ile şu anda en büyük ikinci Çek üniversitesidir. Brno’da bulunan üniversitede, doğa bilimlerinden beşeri bilimlere kadar akademik disiplinleri kapsayan 200’den fazla bölüm ve klinik bulunan dokuz fakülte bulunmaktadır. Çift anadal yapabilirsiniz. Ücretleri diğer Çekya Üniversiteleri gibi oldukça uygundur. Daha fazla Türkçe bilgiye https://www.eduvizyon.com/masaryk-universitesi/ den ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.