Post Image
14.6K

Dublin Şehri

Dublin Şehri

İrlanda’nın en büyük ve en görkemli şehri olan Dublin, aynı zamanda İrlanda’nın başkentidir. Vikingler tarafından 841 yılında kurulmuştur. 17 yüzyılda, Avrupa’da Londra’dan sonra gelen, en büyük ikinci şehir ünvanını almıştır. Büyük Britanya’dan 1922 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve 500 binin üzerinde nüfusa sahip olmuştur. Dublin’in çevre illerini de hesapladığımızda nüfusu 1,5 milyona kadar çıkmaktadır.

Avrupa’da bir çok büyük şehirde olduğu gibi, Dublin’inde tam ortasından büyük bir nehir geçmektedir. Bu nehrin ismi Liffey’dir. Ayrıca, sayısız alışveriş merkezi ve diğer mekanların bulunduğu en işlek caddesinin ismi de O’Connel Street’dir. Dublin şehrinin tüm hareketliliği bu cadde üzerinde toplanmıştır. Dublin’in en çok bilinen yerleri: St. Stephen’s Green, Grafton Street, Trinity College, Christ Church, St. Patrick’s Katedrali’dir. Mimari açıdan etkileyici bir şekilde tasarlanmış olan bu yerler, şehri daha değerli kılmaktadır.

Dublin’in en güzel yanlarından birisi de, adres bulmaktaki kolaylılığıdır. Adresleri bulmak için posta kodları kullanılır ve tek sayılar kuzeyi, çift sayılar güneyi işaret eder. Rakamlar ne kadar küçük ise merkeze o kadar yakın, ne kadar büyük ise merkeze o kadar uzak anlamını taşır.

İrlanda eğitim programları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.