Post Image
13.1K

Leysin American School 10-17 yaş

Leysin American School · 10-17 yaş

Ulusları Üniversite hazırlık kurumu(Lise) olan LAS’ın amacı; sorumluluk sahibi, üretken, yaratıcı düşünen, mantıklı, dışa dönük, diğer kültürlere saygılı kişiler yetiştirmektir.

FELSEFE

Akademik Başarı

LAS gerçekçi amaçlarla üniversiteye hazırlanmanızı sağlar. Ana dili ingilizce olmayan öğrencilerimize de zorluk çekmemeleri için İngilizce takviye derslerinin verildiği bir ortanda eğitimlerini sürdürürler.

Toplumsal Armoni

LAS özenli, istikrarlı ve destekleyici yapısı, öğrencilerini günlük hayatlarında yalnız bırakmayan eğitmenleri ile büyük bir aile modelidir.

Balanced Program (Eşit Ağırlıklı Program)

LAS’te dersin, sporun, yaratıcılığın ve kültürün içiçe geçtiği eşit ağırlıklı bir program uygulanır.

Global Anlayış

LAS yaşadıkları ve öğrenim gördükleri ortamda ‘Dünya Vatandaşları’ yetiştirir.

Aile ve Okul Birliği

LAS, aile ile ortaklaşa çalışmanın öğrenci üzerinde ki pozitif etkisine inanmaktandır. Bu yüzden uzun soluklu başarının anahtarını buna dayandırmaktayız.

ESAS AMAÇLAR

Öğrenci önceliği :Organizasyonlar , programlar ve tüm eğitim politikamız öğrenci ihtiyaçlarına göre belirlenmiştir. Bizim görevimiz üniversiteye , kariyere ve hayata hazır öğrenciler yetiştirmektir.

Öğretmenler : Gerçek bir eğitim; yani sınıf dışında da sosyal, ahlaki ve duygusal gelişimi sağlayacak bir eğitim ancak ve ancak iyi öğretmenler tarafından verilebilir. Öğretmenler her şeyin kilit noktasıdır.

Heves : Heves ve istek gençlerde motivasyonu artırıcı etkenlerdir. Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz enerjik, sosyal ve yardımsever yapılarıyla gençlerimizi en iyi şekilde yönlendirebilirler.

Yönetim : İyi bir yönetim , okulun amaçlarına ulaşmasında ki temel taştır.

Destekleyici Programlar :Yardımcı sistemi ve destekleyen programları okulun temel başarısının anahtarıdır.

Sürekli Değişim : Dünya değiştikçe LAS’da Değişir

Maksimum 13 kişilik sınıflarda ortalama 6 öğrenciye bir öğretmen düşer ki böylelikle her öğrenciyle yakından ilgilenip, zayıf oldukları noktalar üzerine gidilip, belirli bir potansiyele ulaşmayı başarsınlar. Verilen etüdler, kolayca öğretmenlerine ulaşabilmeleri öğrencilerimizi başarıya götüren yoldur. Öğrenciler, öğretmenler, aileler ve okul yönetimi arasındaki yakın iletişim amaçlara daha çabuk ulaşmayı ve herhangi kötü bir sürprizle karşılaşmamızı engelleyen etkenlerdir.

Amerikan liseleri 9.sınıftan başlar ve 12. sınıfa kadar devam eder (isteyen öğrenciler bir yıl daha okuyarak PG ‘üst lisans’ derecesini alabilirler). Diplomalar öğrencinin okuduğu alanda aldığı kredilere göre düzenlenir. Her ders bir krediden oluşur. Mezun olabilmek için tüm derslerden belirlenmiş minimum krediye ulaşmak gerekir. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerimize kayıt olduklarında İngilizce ve Matematik seviye tespit sınavları yapılarak uygun sınıflara yerleşmeleri sağlanır. Aynı zamanda 9. sınıftan başlayacak öğrencilerin önceki okullarında aldıkları krediler LAS’a transfer edilir.

 

 

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.