Post Image
32K

İtalya’daki Ucuz Üniversiteler

İtalya'daki ucuz üniversiteler

İtalya’daki Ucuz Üniversiteler

İtalya’daki ucuz üniversiteler , Dünyanın en eski ve en prestijli üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapan İtalya, yurtdışında okumak isteyen kişiler için mükemmel bir seçimdir.

İster bir Laurea (lisans), Laurea Magistrate (yüksek lisans) veya Dottorato di Ricerca (Ph.D.) almakla ilgileniyor olun, İtalya’nın önemli üniversiteleri bilgi ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir – kesinlikle karşılayabileceğiniz bir fiyata.

Bu yazıda, uluslararası öğrenciler için İtalya’daki en ucuz üniversitelere bakacağız.

İtalya’da okumak için gerekenler nelerdir?

Lisans başvuru sahiplerinin başvuru sırasında en az 17 yaşında olması gerekmektedir. Ayrıca lise diploması ile kanıtlandığı üzere en az 12 yıllık eğitimi tamamlamış olmaları gerekir (İtalyanca’ya çevrilmelidir). Bunların dışında, başvuru sahipleri için diğer belgesel gereklilikleri şunları içerir:

 • Ön kayıt başvuru formu (2 ek nüsha ile)
 • Değer beyanı
 • İtalyanca ve / veya İngilizce yeterlilik kanıtı
 • Fotoğraflar

Lisansüstü öğrencilerin ise lise bitirme belgesi yerine bir Lisans diploması sunmaları gerekmektedir.

İtalyan Üniversitelerinde İngilizce okuyabilir misin?

Evet. Bunun en iyi örneği, dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Bologna Üniversitesi’dir . Lisans ve lisansüstü seviyelerde İngilizce öğretilen programlar sunmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da İngilizce’de 2 lisans ve 9 yüksek lisans kursu sunan Torino Üniversitesi’dir

İtalya’daki Ucuz Üniversiteler

1. Floransa Üniversitesi

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 156 EUR’dan (190 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 156 EUR’dan (190 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

Uluslararası öğrenciler için İtalya’nın en ucuz üniversitelerinden biri olan Floransa Üniversitesi, İtalya’nın Floransa şehrinde bulunan bir devlet eğitim kurumudur. 1321 yılında Studium Generale olarak kurulan üniversitenin Floransa’nın kalbinde, Polo delle Scienze Sociali, Careggi, Sesto Fiorentino, Academia di Bella Arte ve S. Marta Enstitüsü dahil olmak üzere kampüsleri vardır.

UniFi şu anda 12 okul halinde düzenlenmiştir. Bunlar Sanat, Tarım, Mimarlık, Hukuk, Mühendislik, Eğitim, Matematik, Fizik ve Doğa Bilimleri, Tıp ve Cerrahi, Siyaset Bilimi, Farmakoloji ve Psikoloji Bölümleridir.

İtalya’nın en iyilerinden biri olarak gösterilen okul, aynı zamanda Avrupa Öğretim Sıralamasında da lider olarak listelenmiştir.

Bu, UniFi’yi% 10’u yurt dışından gelen yaklaşık 36.500 öğrencinin en iyi tercihi haline getirmiştir.

2. Politeknik Üniversitesi Torino

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 156 EUR’dan (190 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 156 EUR’dan (190 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

Torino Politeknik Üniversitesi 1859’da kuruldu. İtalya’nın ilk teknik üniversitesi olarak, köklerini Mühendisler için Teknik Okul’a kadar izleyebilir.

İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olmanın yanı sıra, Torino Politeknik Üniversitesi, iklim eylemi için etki sıralaması açısından en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edilmektedir.

Tüm bu defne, 28 lisans derecesi, 32 Yüksek Lisans programı ve 24 Doktora derecesini içeren dünyaca ünlü programları ile mümkün kılınmıştır. uzmanlıklar. Bu programlar, Mimarlık ve Mühendislik alanlarında uzmanlaşmış 11 bölüme göre düzenlenmektedir.

İtalya’daki bu ucuz üniversitenin şu anda 29.000’den fazla öğrencisi var. Bunların% 15’i üniversitenin İngilizce öğretilen 18 programına çekilen yabancılardır.

3. Torino Üniversitesi

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 300 EUR’dan (360 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 300 EUR’dan (360 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

Turin Üniversitesi, 1404 yılında Studium Generale olarak kurulan İtalya’nın en eski eğitim kurumlarından biridir. Bu zengin tarihi göz önüne alındığında, kendisini İtalya’nın ve Avrupa’nın geri kalanının en iyilerinden biri olarak pekiştirmiştir.

6 yüzyıl boyunca çok sayıda değişikliğe uğradıktan sonra, üniversite şu anda 13 fakülte tarafından denetlenen 55 bölüme ayrılmıştır. Bunlar, Tarım, Eğitim, Ekonomi, Hukuk, Yabancı Dil ve Edebiyat, Edebiyat ve Felsefe, Matematik ve Doğa Bilimleri, Tıp ve Cerrahi (St. Luigi Gonzaga İkinci Fakültesi ile), Eczacılık, Psikoloji, Veterinerlik ve Politika Bilimi.

Üniversite, neredeyse 56.000 ile İtalya’daki en büyük kayıt oranlarından birine sahiptir. Bununla birlikte, yabancı nüfusu yalnızca% 8 ile çoğundan daha küçüktür. Üniversite İtalya’da İngilizce öğretilen birkaç programdan biri olduğu için bu rakamın gelecekte artması bekleniyor.

4. Milano Üniversitesi

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 356 EUR’dan (425 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 356 EUR’dan (425 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

UniMi olarak da bilinen Milan Üniversitesi, sadece 1924 yılında kurulmuştur. Bu genç yaşa rağmen, İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak müjdelendi – hatta ülkenin bazı eski kurumlarından önce bile.

500.000 metrekarelik bir kampüste bulunan İtalya’daki bu ucuz üniversite,% 6’lık yabancı öğrenci nüfusu da dahil olmak üzere 45.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan tarihi binalarıyla tanınır.

Bu pitoresk kampüs, Beşeri Bilimler, Tıp, Veterinerlik, Hukuk, Tarım ve Gıda Bilimi, Bilim ve Teknoloji, Eczacılık Bilimi, Egzersiz ve Spor Bilimi, Siyaset ve Sosyal Bilimler ve Dilbilim olmak üzere 10 okulu için temel teşkil etmektedir. Kültürel Arabuluculuk. Sonuç olarak, bu bölümler 134 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

5. Camerino Üniversitesi

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 356 EUR’dan (425 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 356 EUR’dan (425 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

Camerino Üniversitesi veya UniCam, İtalya’daki en ucuz üniversitelerden bir diğeridir. 1336 yılında kurulan, Papa XIII. Benedict tarafından 1727 yılında bir üniversite olarak resmen tanındı ve böylece Tıp, Hukuk, Matematik ve İlahiyat alanlarında programlar sunmasına öncülük etti.

Şu anda, UniCam 5 uzman okula ayrılmıştır – Bilim ve Teknoloji, Hukuk, Eczacılık, Biyobilim ve Veterinerlik ve Mimarlık ve Tasarım. İlk 4’ü Camerino’nun kuzeyindeki bir kampüste, ikincisi ise İtalya’nın Marche kentindeki Ascoli Piceno’da bulunuyor.

UniCam, yalnızca yaklaşık 10.000 öğrenci nüfusuna sahip olduğu için İtalya’nın küçük okullarından biri olmaya devam etmektedir.

6. Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 660 EUR’dan (800 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 660 EUR’dan (800 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

İtalya’nın ilk (ve en iyi) üniversitelerinden biri, Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia bunun 13 yılında ‘kayboldu’ rağmen kökleri yılı 1175. için geri izleyebilirsiniz inci yüzyıl, sonunda başından önce bir imparatorluk tüzüğü verildi 17 inci yüzyıl – böylece bugüne kadar devam operasyonlarını yeniden başlatmayı.

Emilia-Romagna’nın idari bölgesinde bulunan üniversite, uzmanlıklara göre gruplandırılmış 14 bölüme ayrılmıştır. Bunlar Mühendislik, Yaşam Bilimleri, İletişim ve Ekonomi, Hukuk, Eğitim ve Beşeri Bilimler, Dil ve Kültür, Teşhis ve Halk Sağlığı Tıbbı, Sinir Bilimi, Tıp ve Cerrahi Bilimler, Kimya ve Jeoloji Bilimi ve Fizik ve Matematiktir.

Üniversitenin şu anda 18.000’den fazla öğrenci nüfusu var – uluslararası öğrenciler toplamın% 6’sını oluşturuyor.

7. Ca’Foscari Venedik Üniversitesi

 • Lisans Programları İçin Öğrenim Ücreti: yıllık 700 EUR’dan (840 $)
 • Lisansüstü Programlar için Öğrenim Ücreti: yıllık 700 EUR’dan (840 $)
 • Lisans Öğrenim Ücreti Bağlantısı
 • Lisansüstü Öğrenim Ücreti Bağlantısı

İtalya’nın (ve Avrupa’nın) en iyi kurumlarından biri olan Venedik Ca’Foscari Üniversitesi 1868 yılında kurulmuştur. Bu prestij,% 10’u uluslararası öğrenci olmak üzere 16.000’den fazla öğrencinin kaydolmasına yol açmıştır.

Eskiden Kraliyet Ticaret Lisesi olan İtalya’daki bu ucuz üniversite, kuruluşundan 100 yıl sonra üniversite rütbesine yükseltildi. Bu promosyon, Yönetim, Ekonomi, Felsefe ve Kültürel Miras, Moleküler Bilim ve Nanosistemler, Çevre Bilimi ve Bilgisayar Bilimleri, Beşeri Bilimler, Dilbilim ve Karşılaştırmalı Kültürel Çalışmalar ve Asya ve Akdeniz Çalışmaları olmak üzere 8 bölümün oluşturulmasının yolunu açtı.

Uluslararası öğrenciler için İtalya’daki en ucuz üniversiteler hakkındaki bu makalenin faydalı olacağını umuyorum.

İtalya’daki ucuz üniversiteler , İtalya üniversiteleri , İtalya dil okulları ve yurtdışı eğitim programları için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.