Post Image
31.1K

Yurtdışında ilk gün nasıl geçer ?

Yurtdışında ilk gün nasıl geçer ?

Yurtdışında ilk gün … Yurtdışı dil okullarında yada eğitim amacıyla gittiğiniz yabancı bir ülke de ilk gününüz nasıl geçecek ? Merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Yurtdışı dil okullarında ilk gün nasıl geçer ?

Yurtdışı eğitim için giden öğrencinin şaşkınlığı ve heyecanı okuldaki ilk günden değil, ülkeye girdiği andan itibaren başlamaktadır.

Eğer aile yanında barınma tercih edilmişse öncelikle yanında kalınan aile ile tanışılır. Aile, öğrenciye konaklayacağı evi ve çevreyi tanıtacaktır. Okul ve ev arasında ulaşım imkanları, otobüs veya metro saatleri, ücretleri acil durumda neler yapılması gerektiği açıklanır.

Yurtdışı okullarında ilk gün nasıldır diye düşünen öğrencilere okula gidilen ilk gün yanında kalınan aile yardımcı olabilir ve okula gidiş istikametini detaylı olarak açıklar. Okula ilk defa giden hemen her öğrencide olacağı gibi bir kaç saat geç kalınabilmektedir. Paniklemeyin genellikle il günde sizin için dersler başlamayacak. Siz ilk gün yazılı yada sözlü bir mülakat olacak ve dil seviyenize göre bir sınıf sizin için belirlenecektir.

Okula ilk varışta, okula yeni başlayan diğer öğrenciler ile birlikte önce kısa bir okulu tanıma turuna çıkılacaktır. Öğrenciye okulun kuralları anlatılır ve sonra seviye tespit sınavına girilir. 1 saat kadar süren bu seviye tespit sınavı, sözlü ve yazılı olarak yapılmaktadır. Sınavı yapan eğitimci, öğrencinin hangi seviyede olduğuna karar verir ve seviyesine uygun eğitim alacağı bir sınıfa yerleştirilir. Yurtdışı dil okullarında ilk gün nasıldır diye düşünen öğrencilere ipucu olarak bunlar söylenebilir.

Sınıftaki diğer öğrencilerin bir kısmı yeni, bir kısmı da eski öğrenciler olabilmektedir. Fakat hepsinin ortak tarafı aynı seviyeye yakın derecede dil bilmeleridir. Bu anlamda öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurması çok zor olmayacaktır, biraz pratik eksikliği nedeniyle ilk günler tanışma ve konuşma konusunda sorunlar yaşanabilse de zamanla sınıftaki tüm öğrenciler o ülkede yeni dostluklar kurmaya başlar.

Sınıftaki diğer öğrencilerle ile iletişim kurma konusunda çekingen davranılmamalıdır. Onlar da her öğrenci gibi aynı duyguları taşımaktadır.

Yurtdışı okullarında ilk gün nasıldır diye tereddüt yaşan öğrencilere bir tavsiye de şudur: Okuldaki ilk günler sınıfın İngilizce seviyesinin kendi seviyesinden çok yukarıda olduğu düşüncesine kapılabilir, öğretmen ve sınıftaki öğrencilerle anlaşmada güçlük çekilebilir. Dil eğitimi alan neredeyse her öğrencinin başına gelen bu yabancı olma hissi, bir kaç gün sonra bitecektir. Seviye tespit sınavında mülakatı yapan öğretmenin, öğrencinin seviyesinin ne olduğunu öğrenciden daha iyi bileceğinden emin olunmalıdır.

Yurtdışı dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı hakkında geniş bilgi için bizi hiç çekinmeden 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.