Post Image
24.8K

Almanya’da Ücretsiz eğitim hayalinizi gerçekleştirin.

Almanya'da Ücretsiz eğitim

Almanya’da ücretsiz eğitim

Almanya’da ücretsiz eğitim ? Giderek artan sayıda Türk öğrenci Almanya’da okumayı tercih ediyor ve bu, ülkenin canlı kültürü, düşük öğrenim ücretleri ve yüksek eğitim standartları düşünüldüğünde oldukça doğaldır. ‘Neden Almanya’da eğitim almalıyım ? diyorsanız, bazı konulara daha yakından bakmamız size yardımcı olabilir.

Almanya , Karl Marx, Albert Einstein ve Max Weber de dahil olmak üzere, diğerleri arasında uygun fiyat, birinci sınıf eğitim kurumları ve damalı bir tarih sunan küresel simgeler için eğitim temeli olmuştur. Her yıl Almanya’ya gelen binlerce adayla kültürel çeşitlilik de sağlanmaktadır. Ülkede müzik, film ve sanat gibi çeşitli programlar için 50’den fazla kolej ile birlikte 150 Uygulamalı Bilim üniversitesi ile birlikte devlet düzenlemesi altında 300’den fazla üniversite bulunmaktadır. Öğretim dili olarak da İngilizce olan 500’den fazla uluslararası program bulunmaktadır.

Almanya’da Okumak İçin En İyi Nedenler:

Almanya’da okumak için sayısız neden vardır ve bunlar aşağıda sıralanmıştır:

Ekonomik Eğitim

Almanya’daki danışmanların çoğu  , ülkede yüksek öğrenim daha ucuz olduğu için geçiş yapmayı savunur. Devlet üniversiteleri sıfır öğrenim ücreti alırken, özel üniversiteler ödemeler için esnek planlara sahip makul fiyatlı eğitimlere sahiptir.

Vize Politikaları 

Almanya’da eğitim almak Türk öğrenciler  için harika bir seçenek çünkü vize politikaları oldukça uygun. Ülkedeki öğrenciler, ülkede okuduktan sonra çalışma izni alabilirler. Prosedür kolaydır ve diğer ülkelerdeki vize başvuru metodolojilerine kıyasla Almanya vizesi almak daha sorunsuz bir süreçtir.

Stratejik konum

Türk öğrenciler için Almanya 2.vatan gibidir. Ülke de bir şekilde akrabası, tanıdığı, arkadaşı  olan bir çok kişi vardır dersem sanırım bana hak vermiş olursunuz. Bu gün bu yazıyı bir yerlerde okuyorsanız Ülkenin stratejik yapısı, disiplini ve Türkiye ticaret hacmi göz ünübe alırsanız Almanya’da eğitimin almanın size neler katacağını hayal edin.

İngilizce ve Almanca Eğitim

Almanya’da yurtdışında eğitim almanın bir başka nedeni de dil engelinin olmamasıdır. Neredeyse tüm üniversitelerde İngilizce öğretilen çok iyi programları bulmak oldukça kolaydır.

Yüksek Öğrenim Standartları

Almanya’da Türk öğrenciler için nispeten daha düşük eğitim maliyetlerinin yanı sıra, bir başka önemli avantaj da mükemmel eğitim standartlarıdır. Üniversiteler, teknik, film, müzik ve sanat kolejleri ve uygulamalı bilimler üniversiteleri vardır. Çoğu devlet Alman üniversitesinin damalı bir eğitim mirası vardır ve ülke, dünya çapında birçok önemli akademik sıralamada yer bulan önde gelen özel üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Birinci sınıf akademik müfredat ve altyapı ile ileri teknoloji, uzman ve yetenekli öğretim üyelerine ek olarak Almanya’da eğitim almanın diğer önemli avantajlarıdır.

Dereceler için Uluslararası Tanınma

Alman üniversiteleri, Bologna reformlarına göre çalışır ve tüm adayların Yüksek Lisans, Lisans ve Doktora gibi dünya çapında tanınan dereceler almasını sağlar. B.Sc/BA dersleri 6 yarıyıl, MA/M.Sc kursları ise 2-4 yarıyıldır. Doktora dersler toplamda 4-6 dönemi kapsar.

Harika İş Beklentileri

Almanya’da eğitim almanın en büyük nedenlerinden  biri, ülkenin bol istihdam olanaklarıdır. Hem AB hem de AB üyesi olmayan öğrenciler, okurken çeşitli yarı zamanlı iş fırsatları bulabilirler. İkincisi, çalışma izni almak zorundadır ve yılda 120 tam gün veya 240 yarım gün çalışabilir. Almanya, eğitim gördükten sonra gelişen ekonomisi sayesinde çok çeşitli iş olanakları sunar ve öğrenciler ayrıca çeşitli üniversiteler tarafından sunulan stajlardan da yararlanır.

Hayatın Çeşitli Tonlarını Keşfetmek

Almanya, kültürel olarak çeşitli ve kozmopolit bir deneyim sunuyor. İnsanlar misafirperverdir ve aynı şekilde güçlü bir karşılıklı saygı ve mahremiyet duygusu vardır. Almanya sayısız uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaparken, bisiklet, kayak ve diğer spor aktiviteleri de dahil olmak üzere birçok açık hava etkinliği vardır. Almanya, nefis mutfağının yanı sıra doğa harikaları, tarihi ve kültürel cazibe merkezleri ve canlı gece hayatı konusunda adil bir paya sahiptir. Almanya birçok parka ev sahipliği yapar ve harika bir toplu taşıma ağına sahiptir. Nominal idari ve kayıt vergileri ödeyerek tamamen ücretsiz bir seyahat kartı alabilirsiniz.

Eğitim Sonrası Gelecekteki Fırsatlar

Mezun olduktan sonra iş fırsatları bulmak için Almanya’ya yerleşebilirsiniz. Yasa, uluslararası mezunların iş bulmak için 18 ay daha ikamet edebileceklerini belirtiyor.

Neden Almanya’da Eğitim ?

Neden Almanya’da Eğitim Almalısınız? Tabii ki, uygun fiyatlı yaşam ve eğitim maliyetleri, Türk öğrenciler için büyük bir teşvik dir. Federal Dışişleri Bakanlığı’nın tavsiyelerine ve Almanya’daki danışmanların yaptığı bir araştırmadan alınan tavsiyelere göre öğrencilerin her ay yaklaşık 670-855 €’ya ihtiyacı olacak.

Tüm öğrenciler, öğrenim ücretlerinden ayrılan dönem katkısını yapmak zorunda kalacaklardır. Bu, dönem başına yaklaşık 100 – 500 Euro olabilir. Bu miktarın bir kısmı öğrenci refahı ve spor tesisleri, barınma, kafeteryalar ve diğer idari harcamalar dahil diğer masraflar için kullanılacaktır. Birkaç federal eyalet, idari ücret olarak sömestr başına yaklaşık  50-75 Euro talep edebilir.

Almanya’da Türk öğrenciler için eğitim maliyeti,  en büyük bileşen olarak öğrenim ücretlerini içerecektir. Artık devlet üniversiteleri, Yüksek Lisans veya lisans derecesi kursları için herhangi bir öğrenim ücreti talep etmeyecektir. Ancak, bazı üniversiteler Baden-Württemberg federal eyaletindeki kurallara göre sömestr başına yaklaşık 1.500 Euro’luk öğrenim ücreti talep edebilir.

Özel Alman üniversiteleri  maliyetleri her yıl 5.000-10.000 Euro arasında değişebilir.

Almanya’da Yaşam Maliyeti:

· Kira- Aylık 350 Euro.

· Yiyecek ve İçecekler – Aylık 180 Euro.

· Kırtasiye ve Kitaplar – Her ay 30 Euro.

· Dinlenme Masrafları – Aylık 70 Euro.

· İnternet ve Telefon Maliyetleri – Her ay 40 Euro.

· Taşıma Maliyetleri – Ayda 100 Euro.

Buna zorunlu sağlık sigortası masrafları dahil değildir. Dönem katkısı ile birlikte alındığında, her ay yaklaşık 140 Euro olacaktır. Maliyetler her zaman bir şehirden diğerine değişecektir. Örneğin Münih, Berlin, Heidelberg veya Frankfurt gibi büyük şehirlerde yaşamak doğal olarak diğer küçük kasaba veya şehirlerden daha maliyetli olacaktır.

Almanya’da Yarı Zamanlı İş Olanakları

Türk öğrenciler için Almanya’da eğitim maliyetinden  bahsedilmiş olsa da, yarı zamanlı çalışma olanakları ile bunun bir kısmını karşılayabileceklerini belirtmek gerekir. AB (Avrupa Birliği), Lihtenştayn, Norveç, İzlanda ve İsviçre’den gelen öğrenciler, iş fırsatları konusunda Almanya’daki yerel öğrencilerle neredeyse benzer haklara sahip olacaklar. Bu öğrenciler, Alman vatandaşları gibi belirli sigorta primlerine hak kazanmalarına rağmen, her hafta 20 saatten fazla çalışabilirler.

Diğerleri yılda sadece 240 yarım gün veya 120 tam gün çalışabilir. Serbest çalışma veya serbest çalışma yasaktır ve tahsis edilen saatten fazla çalışma ancak yerel iş bulma kurumu veya Agentur für Arbeit ile yabancılar için kayıt ofisi, yani Ausländerbehörde tarafından izin verilirse mümkündür. Hazırlık veya dil kurslarındakiler ancak Göçmenlik Bürosu ve Federal İş Kurumu‘ndan alınan izinle çalışabilirler.

Üniversitelerin ilan panoları, çevrimiçi portallar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yollar aracılığıyla yarı zamanlı iş fırsatları bulabilirsiniz. Bülten panoları, öğrencilerin el ilanları ile karşılaşmalarına ve becerilere ve uzmanlık alanlarına bağlı olarak esnek çalışma saatleriyle yarı zamanlı istihdamın reklamını yapmalarına yardımcı olur.

Üniversite kariyer merkezleri de iş bulmak için harika yerlerdir. Sürekli olarak işverenlerle ve endüstrilerle bağlantılıdırlar. Çeşitli iş sektörlerinde yarı zamanlı işler sunan birkaç çevrimiçi iş portalı vardır. Öğrenciler ayrıca tavsiyeler için diğer öğrencilere ve tanıdıklarına danışabilirler. Uluslararası öğrenciler için mevcut olan en yaygın yarı zamanlı işlerden bazıları şunlardır:

·         Üniversitelerde lisansüstü araştırma görevlisi veya öğretmen-:  Çoğu durumda, uluslararası öğrenciler için lisansüstü asistan veya öğretmenlik işleri mevcuttur. Öğrenciler, akademik çalışma, araştırma materyalleri hazırlama, eğitimler sunma ve benzeri konularda profesörlerine yardımcı olabilir. Bu işler, üniversite portallarında ve ilan panolarında kolayca sergilenir.

·         Destek personeli açıkları-:  Hem uluslararası öğrenciler hem de yerel halk arasında popüler olan birkaç yarı zamanlı iş ilanı vardır. Bunlar, barlarda, kafelerde ve diğer lokantalarda destek personeli iş rollerini içerir. Ayrıca ipuçları yoluyla cömertçe kazanma fırsatı da var.

·         İngilizce özel ders-:  Uluslararası öğrenciler, yeterli akreditasyonlara sahip dilde yeterliyseler, genellikle İngilizce öğretmek için kazançlı yarı zamanlı işler bulurlar.

·         Endüstriyel üretim personeli-: Bu işler iyi gelir ve kişinin eğitimini tamamladıktan sonra daha iyi istihdamın önünü açabilir.

Uluslararası öğrenciler için ortalama ücret min 9 – 12  Euro/saat’tir, ancak işin niteliğine bağlı olarak daha fazla kazanabilirler. Yaşam maliyetleri aynı anda yüksek olmasına rağmen, ücretler bazen büyük şehirlerde biraz daha yüksektir. Öğrenciler herhangi bir vergi ödemeden her ay 500 -700 Euro’ya kadar kazanabilirler.

Ancak, bir vergi beyannamesi göndermek, onları geri ödeme talebinde bulunmaya uygun hale getirecektir. Ülkede sürekli çalışanlar tarafından sosyal güvenlik katkı payı ödemesi yapılmalıdır. Buna sağlık sigortası, araba sigortası, işsizlik ve emeklilik sigortası dahildir. 2 aydan az ve yaklaşık 50 gün çalışıyorsanız, sosyal güvenlik primi gerekmez.

Almanya’da Eğitim Sonrası Kariyer 

Nitelikli mezunların Almanya’daki eğitimlerini tamamladıktan sonra bekleyebilecekleri birçok çekici kariyer fırsatı vardır. Ülke, özellikle yönetim gibi alanlarda olanlar için gelişen bir iş sektörüne sahiptir. Doğru becerilere sahip tüm uluslararası öğrencilere açıktır. Bununla birlikte, adayların geçerli pasaportları, sağlık sigortası kanıtı, bir Alman üniversitesinden mezuniyet belgesi ve geçim belgesi olmalıdır. Bu belgeler, adayların ilgili istihdam fırsatlarını ararken oturma izinlerinin 18 aya uzatılmasını sağlayacaktır. Bu, kesin üniversite sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren 18 aydır. Sonuç olarak adayların son yarıyıllarından itibaren iş başvurusunda bulunmaları önerilir. Almanca öğrenmek de şiddetle tavsiye edilir.

İşte adaylar için Almanya’daki en iyi iş fırsatlarından bazıları:

·         Satış Uzmanı- Almanya’daki işletmeler ve firmalar sürekli olarak ürün/hizmet numaralarını toplayabilecek satış uzmanları arıyorlar. Bu hayati bir beceridir ve bu alandaki öğrenciler her zaman talep görecektir. Pazarlama Öğrencileri, pazar analistleri ve yönetim profesyonelleri ile birlikte bu iş fırsatları için çok uygun olacaktır.

·         Tıp işleri- Tıp ve sağlık hizmetleri, Almanya’daki kalifiye ve vasıflı adaylar için rağbet gören başka bir kariyer seçeneğidir. Ülke, dünyanın en tanınmış tıp okullarından ve önde gelen hastanelerinden bazılarına sahiptir. MBBS dereceleri, hemşirelik dereceleri ve eşdeğeri olanlar, bu sektörde dört gözle bekleyecekleri harika kariyerlere sahip olacaklar.

·         Araştırma ve analiz- Almanya, özellikle bilimsel alanlarda araştırmaya verdiği önemle bilinir. Dünyanın en büyük bilim adamları ve mucitlerinden bazıları, yaşamı değiştiren teorileri ve deneyleri birlikte yürütürken ülkede okudu. Öğrenciler, araştırma hibeleri, analist pozisyonları ve önde gelen araştırma merkezleri, laboratuvarlar ve Ar-Ge kuruluşlarındaki işler için başvurmayı düşünebilirler.

·         BT uzmanları- Teknoloji Almanya’da büyük bir büyüme itici gücüdür ve donanım, yazılım, dijital kanallar ve daha fazlası dahil olmak üzere teknolojinin tüm alanlarında kalifiye profesyonellere artan bir ihtiyaç vardır. BT uzmanları ve Bilgisayar Bilimi uzmanları ülkede çeşitli iş fırsatları bulacaklar.

·         Mühendisler- Mühendislik, Almanya’da mimarlık ve tasarım, ürün mühendisliği, otomotiv mühendisliği, makine mühendisliği ve daha fazlasını içeren çeşitli alanları kapsayan bir başka büyük kariyer seçeneğidir. Almanya, mühendisleri sürekli ilerleme ve büyüme için hayati varlıklar olarak görmektedir.

·         Muhasebe ve Finans – Muhasebe ve finans işleri, Almanya’daki uluslararası öğrenciler için, özellikle Finans Yüksek Lisansı veya Hesap Yüksek Lisans derecesine sahip olanlar için mevcut fırsatların önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Önde gelen kuruluşlarda çeşitli başka finansal işler mevcuttur. Analiz ve varlık yönetiminden bankacılık, ticaret ve ticarete kadar, yetenekli profesyoneller için iş fırsatları bol miktarda mevcuttur.

·         Eğitmenler veya öğretmenler- Dünyanın diğer birçok ülkesinde olduğu gibi Almanya’da da öğretmenlik işleri fazlasıyla mevcuttur. Almanya dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir ve ülke her zaman uzmanlıkları ve akademik zekalarıyla katkıda bulunabilecek yetenekli profesyoneller aramaktadır.

·         Yönetim- Yönetim , işletme ve benzeri alanlarda dereceleri olanlar için çeşitli devlet ve özel işler vardır. Almanya’daki şirketler ve endüstriler arasında çeşitli pozisyonlarda idari profesyoneller aranmaktadır. Bu, adayların şanslarını deneyebilecekleri bir başka gelişen kategoridir.

·         Ağırlama endüstrisi işleri- Almanya, adaylara yönelik son teknoloji otelcilik eğitimi ile tanınır. Ağırlama yönetimi, masa başı işler, yönetici pozisyonları, şef ve diğer otel/restoran bazlı pozisyonlar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere, endüstrinin hemen hemen her alanında çeşitli iş fırsatları mevcuttur.

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Almanya’da eğitim almalısınız?

Almanya, yüksek dereceli ve prestijli eğitim kurumları, gelişen iş piyasası, geniş yarı zamanlı istihdam olanakları ve harika yaşam kalitesi nedeniyle yurtdışında okumak için en iyi ülkelerden biridir. Nispeten düşük eğitim maliyeti, uluslararası öğrenciler için bir başka önemli avantajdır.

Almanya’da eğitim almanın maliyeti nedir?

Almanya’da eğitim ücretsiz olup yıllık ortalama yaşam maliyeti 10.550 € dur.

Almanya’da nasıl ücretsiz eğitim alınır?

Ücretsiz eğitim sadece Alman devlet üniversitelerinde mümkündür, ancak yine de sömestr katkıları ve idari masraflar olacaktır. Ücretsiz eğitim pratik anlamda mümkün olmasa da, doğru çalışma programlarını seçerek maliyetlerinizi her zaman düşürebilirsiniz.

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

  • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
  • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
  • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
  • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
  • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın.

Daha fazla bilgi için Almanya eğitim danışmanlığı sayfasını ziyaret ediniz.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim

Felix Academy Yurtdışı Eğitim

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.