Post Image
16.8K

Yurtdışı yaz okulları

Yurtdışı yaz okulları

Yurtdışı yaz okulları, genellikle 8-17 yaş arasında öğrenciler için düzenlenen kısa süreli bir dil eğitimi. En büyük amaçlarından birisi de yabancı bir dille henüz tanışacak olan, ya da yeni tanışmış olan öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak.

Yaz Okullarında Eğitim

Yaz okulları genellikle haftalık 15 saatlik bir ders planına sahip ve genellikle dersler sabahtan öğlene kadar. Öğleden sonra ise yine okul bünyesinde düzenlenen gezi ya da aktiviteler var.

Gezi ve aktiviteler

Her okulun bünyesinde futbol, basketbol, yüzme, müzik kursları ve resim kursları gibi farklı aktivite imkanları var. Bunun için okula kayıt yaptırmadan önce bilgi almak mümkün.

Geziler ise genelde ya öğleden sonra yarım gün, ya da tam gün olarak yine önceden planlanan şehir turları. Bu turlarda öğrencilere deneyimli rehberler ve öğretmenler eşlik ediyor. Böylece hem öğrencilerin güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor, hem de bulundukları şehrin ve ülkenin görülmesi gereken yerlerini görmeleri sağlanıyor.

Gezi ve aktiviteler, Dünya’nın farklı köşelerinden bir araya gelmiş olan çocukların iletişim becerileri ve dil öğrenme kabiliyetlerinin artırılması için çok önemli bir detay ve bu nedenle de okulların en az dersler kadar önem verdikleri bir konu.

En iyi 5 yaz okulu

Yurtdışı Yaz Okullarında Konaklama

Konaklama imkanları gidilecek ülke ve okula göre farklılıklar gösterebiliyor. Örneğin İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde aile yanı konaklama mümkün iken Amerika ve Kanada Yaz Okulları sadece üniversite ve kolej kampüsleri içerisinde düzenleniyor ve öğrencilere sadece yurtta kalabiliyor. Ancak bütün alternatifler için hem okulların, hem de resmi kurumların en çok dikkat ettiği detay güvenlik.

Güvenlik ve Ulaşım

Yurtdışı yaz okulları ile ilgili ailelerin kafasına en çok takılan sorular genelde güvenlik ve ulaşım konusundaki oluşabilecek pürüzler. Okul yönetimleri ve danışmanlık hizmeti veren firmalar da bunu çok iyi bildiği için her şey en ince detayına kadar düşünülmüş durumda. Öğrenci gittiği ülkede uçaktan iner inmez karşılanabiliyor ve günlük olarak öğrenci hakkında aileye bilgi verilebiliyor. Yurtlarda ve okullarda ise 24 saat boyunca güvenlik kontrolü yapılıyor.

Yurtdışı yaz okulları başta İngiltere olmak üzere, Amerika, Kanada, Almanya, İspanya, Yunanistan, Fransa gibi ülkelerde düzenlenmektedir. Yaz okulları hakkında daha fazla bilgiye her zaman Edu Vizyon ve Felix Academy Ofislerinden ulaşabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.