Post Image
18.7K

WSB University

WSB Üniversitesi

Polonya’nın güneyindeki Katowice ve Krakow gibi iki büyük şehir merkezi arasında yer alan WSB Üniversitesi , Polonya’daki en ünlü işletme ve bilgi teknolojisi üniversitelerinden biridir.

1995 yılında kurulan WSB Üniversitesi, öğrenci yetiştirme, araştırma yapma ve eyalet ekonomisiyle işbirliği yapma konusunda birkaç yıllık deneyime sahiptir. Faaliyetinin başlangıcından bu yana, 30.000 mezun pratik ve teorik bilgi kazanarak Avrupa işgücü piyasasına girmelerini sağladı. WSB University, mühendislik, doktora ve lisansüstü programlarda lisans, yüksek lisans, lisans sunmaktadır. 15 çalışma alanı ve 126’dan fazla uzmanlık arasından seçim yapılabilir.

WSB University, öğrencilerine ve personeline uluslararası bir boyut içeren yüksek kaliteli eğitim fırsatları sağlamayı taahhüt eder. Amacımız, Avrupa ve uluslararası eğitim, araştırma ve iş ortamıyla yakın ilişki içinde uluslararası düzeyde çalışmaktır. Avrupa boyutu, WSB Üniversitesi’nde öğretilen bir dizi başarılı programın müfredatına zaten dahil edilmiştir. Avrupa, Asya ve Amerika’daki çeşitli ülkelerden HEI’lerle düzenlenen ortak çalışma programları, öğrencilerimize yurtdışında eğitim süresi alma ve çift diploma alma fırsatı sağlar. WSB Üniversitesi’ndeki eğitimin kalitesi, Polonya yüksek öğretim kurumları ve Devlet Akreditasyon Komitesi sıralamalarındaki yüksek pozisyonlar tarafından kabul edilmektedir.

WSB Üniversitesi, bilimsel ve araştırma projeleri sunma konusunda geniş deneyime sahiptir. Polonya’daki ikinci kamuya açık olmayan yüksek öğrenim kurumu olan WSB Üniversitesi, Bilimsel Kurumları Değerlendirme Komitesi tarafından verilen bilimsel ve Ar-Ge faaliyeti alanında en iyi ‘A kategorisi’ne sahiptir.

Üniversite, yönetim kadrosu çalışma programları oluşturma sürecine katılan ve derslerin yürütülmesine katılan en büyük Polonyalı işverenlerden bazıları da dahil olmak üzere iş sektörüyle çalışır.

WSB Üniversitesi her yıl Erasmus +, Norveç Hibeleri, DAAD, Visegrad Fonu, Polonya-Litvanya Gençlik Değişim Fonu vb. Gibi çok sayıda uluslararası programda yer almaktadır. Avrupa ülkeleri ve Asya. WSB Üniversitesi’nin hem Avrupa hem de Avrupa dışındaki ülkelerden yabancı üniversitelerle yaklaşık 300 ikili işbirliği anlaşması vardır. Üniversite, hareketlilik ve eğitim programları için daha ileri uygulamalar ve diğer çalışma alanlarında daha fazla çift / ortak derece geliştirerek müfredatı uluslararasılaştırmak için sürekli olarak yeni fırsatlar geliştirmektedir. Öğrenciler, çalışmalarının veya stajlarının bir bölümünü dünyanın her yerindeki işbirliği yapan kuruluşlardan birinde tamamlama fırsatına sahiptir.

WSB Üniversitesi öğrencileri, 1. ve 2. dönem çalışmalarında ortak bir dereceye başvurmak için eşsiz bir fırsata sahiptir. Üniversite, Avrupa, Asya ve Amerika’daki çeşitli ülkelerden HEI’lerle ortak çalışma programlarında ortaklıklar kurmaktadır. Üniversite öğrencileri, eğitimlerinin bir kısmını yurt dışındaki ortak üniversitelerden birinde yaparak çift diploma alabilirler.

WSB Üniversitesi’ndeki yoğun eğitim şunlarla garanti edilir: yüksek nitelikli bilimsel ve akademik personelin bilgi, deneyim ve becerileri.

WSB Üniversitesi, büyük ölçüde pratik dersler veren bir okuldur. Bu, ayırt edici özelliklerimizden biridir. Bölgedeki tekler olarak, sınıfları ikili bir sistemde sağlıyoruz; bu, yarı zamanlı çalışmalarda belirli bir uzmanlıktaki derslerin yaklaşık% 50’sinin iş ortağımızın tesislerinde yürütülen sınıflarla ilgili olduğu anlamına gelir. Bu sayede öğrencilerimiz gelecekte mesleki kariyerlerinde kullanabilecekleri pratik bilgilerin yanı sıra beceriler de kazanırlar. Dersler, teorinin gerçek hayattaki vakalarla karşılaştığı öğretmenler-uygulayıcılar tarafından yürütülür. Öğrenciler ayrıca, çalıştıkları mesleğin pratik yönlerini ilgilendiren ilgi çekici sorulara da yanıtlar alabilirler.

WSB ayrıca profesyonel bir kariyere başlamaya yardımcı olur. Kariyer Ofisi, her yıl çeşitli faaliyet profillerine sahip şirketlerde 1000’den fazla profesyonel uygulama, staj ve iş teklifi sunar. Bu nedenle öğrenciler, çalışmaları sırasında edindikleri bilgileri pratik olarak kullanabilir ve ek gelir elde edebilirler.

Uluslararası İlişkiler Bölümü

Gdansk’taki WSB Üniversitesi’ndeki Uluslararası İlişkiler Bölümü, yalnızca günlük yabancı öğrenci alımında değil, aynı zamanda okuldaki adaptasyon sürecinde onlara yardım etmede de çok aktif. Bölüm, yabancılar için dil kursları, adaptasyon günleri, kültürel atölyeler düzenlemekte ve kalacak yer bulmaya yardımcı olmaktadır.

Bölümde Nepalli, Ukraynalı ve Polonyalılar da dahil olmak üzere çeşitli vatandaşlar çalıştığı için yabancı öğrencilerimizi anlayabiliyor ve onlara ihtiyaçları olan hizmetleri sunabiliyoruz.

WSB Üniversitesi Sayılar

  • 1995’te kuruldu
  • 1000 akademik personel
  • 8000 öğrenci
  • 1000 yabancı öğrenci
  • 4 şube departmanı: Kraków, Cieszyn, Olkusz, Żywiec

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.