Post Image
15K

Uluslararası sınavlar

International English Language Testing System (IELTS)

IELTS sınavı adayların, dinleme, okuma, yazma ve konuşma alanında dil seviyelerini ve becerilerini ölçmeye yönelik bir sınavdir.

IELTS’in Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere iki ayrı modülü vardir. Tüm adaylar aynı Dinleme ve Konuşma testini alırlar. Ancak Okuma ve Yazma bölümlerinde Akademik ve Genel Eğitim soru kitapçıkları farklıdır. Akademik Modül seçeneği üniversitelerde eğitim görmek isteyen adaylar tarafından tercih edilir, Genel Eğitim Modülü ise günlük kullanılan ingilizce bilgisini ölçmeye yöneliktir. Göçmenliği düsünen adaylar ya da ingilizce kullanılan iş yerlerinde çalışmakta olanlar tarafından tercih edilir.

LÜTFEN IELTS SONUÇ BELGENİZİ İLETECEĞİNİZ KURUMDAN, HANGİ IELTS MODÜLÜNÜ TERCİH ETTİKLERİNİ ÖĞRENİNİZ.

IELTS başlıca, Avusturalya, Ingiltere, Kanada, Yeni Zelanda olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde İngilizce eğitim veren kurumlarda geçerli olan bir sınavdir. Amerikan okulları da her geçen gün artan bir sayı ile IELTS sınavını okula kabul belgesi olarak saymaya başlamıştır. IELTS Yeni Zellanda Göçmenlik Servisi, Avusturalya Göçmenlik Bakanlığı, Multicultural and Indigenous Affairs, Avusturalya Sağlık Konseyi, Ingiltere Genel Sağlık Konseyi ve Ingiltere Savunma Bakanlığı gibi bir çok profesyonel organizasyon tarafindan tanınmaktadır. IELTS, University of Cambridge ESOL sınavları (Cambridge ESOL), British Council ve IDP Education Australia tarafindan ortak olarak uygulanmaktadır.

Türkiye’deki sınav tarihleri ve kayıt olma koşulları ile ilgili bilgilere www.britishcouncil.org.tr sayfalarindan ulaşabilirsiniz.

Sınav içeriği ile ilgili detaylı bilgi için www.ielts.org adresli siteyi ziyaret ediniz.

English Language Profficiency Test (ELPT) (İngilizce Yeterlilik Sınavı): İngilizce ikinci dili olan veya İngilizce yeterliliği kısıtlı olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmış SAT II Testidir. Sınav, hem okuduğunu hem duyduğunu anlama becerilerini ölçer

GMAT: (Graduate Management Admissions Test) Lisans eğitimini tamamlayıp MBA programına veya işletme konusunda herhangi bir yüksek lisans programına katılmak isteyen aday öğrencilerin girmek zorunda olduğu genel konuşma ve matematik becerilerini ölçen sınavdır.

GRE : ( Graduate Record Exam ) : Amerikan üniversiteleri veya diger ülkelerdeki Amerikan üniversite derecesi veren üniversitelerin büyük çoğunluğunun yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrencilerden istediği sınavdır

SAT: (Scholastic Aptitude Test) : Amerika ‘da uygulana , lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin alması gereken bir testtir. College Board’un hazırladığı ileri seviye sözel ve matematiksel muhakeme becerileri sınavı, ABD ve başka ülkelerdeki sınav merkezlerinde yıl boyunca yapılmaktadır. SAT I, birçok üniversite ile eğitim yardımı veren kurumlarca şart koşulmaktadır.

TOEFL (The Test of English as a Foreign Language): Genelde ana lisanı İngilizce olmayan öğrencilerin üniversiteye kabul öncesi girdikleri bir sınavdır. Aynı okulun foundation proğramlarına kabul edilen öğrenciler genellikle bu sınavlardan muaf tutulurlar. İstenen TOEFL skoru talep ettiğiniz eğitim programına ve üniversiteye göre farklılık göstermektedir.

Amerika üniversiteleri İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız için TOEFL isterken ; İngiltere – Avustralya TOEFL yerine IELTS sınav skorunu da kabul etmektedir.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.