15.6K

Sheborne International College

SHERBORNE INTERNATIONAL COLLEGE (LİSE) Sheborne – UK

The International College 1977 yılında Britanya’nın en iyi özel okullarından Sherborne Okulu tarafından kurulmuştur, amacı ana dili İngilizce olmayan öğrencilere mümkün olan en iyi şekilde eğitim vermektir. Okulumuzda her yıl ortalama 11 – 17 yaş arası yaklaşik 140 kız ve erkek öğrenci eğitim görmektedir. 1977’den beri kurumumuz öğrencilerini en iyi özel Britanya okullarına sokmaktadır.

Öğrencilerimizin hızla edindikleri başarının sırrı dikkatli ve uzman öğretmenleri ile eğitim görüp, onları rahat hissedebilecekleri kendi ilgi alanlarında, yöneltmemizdir. Neden diğer İngiltere okullarına rahatça girebilirler? Çünkü tüm kurslarda görülen derslerin yanı sıra geçişlerini kolaylaştırabilmek için normal okullarda gürütülen müfredatı da baz almaktayız.

Bizi bu kadar özel yapan nedir?

International College ana dili İngilizce olmayan çocuklara yönelik bir kurumdur. Okul yaklaşık 140 mevcudu ile 8 kişilik sınıflarda 6 öğrenciye eğitim verir ki bu sayılar öğrenci için birer avantajdır.

Sınıflar yaş ve İngilizce seviyelerine göre ayarlandığı için yapilan seviye tespit sınavları öğrencileri doğru sınıflara yönlendirmemizi sağlar. Öğretmenler tarafından iki veya üç haftada bir verilen düzey raporları ile öğrencinin ilerlemesi, başarı seviyesi sürekli kontrol altında tutulur, gerekli durumlarda takviye dersleri verilir.

International College öğretmenleriyle gurur duyar. Kültürler arası farkın bilincinde olan ve bu konuda öğrencilerine profesyonelce yaklaşan, uyum problemerini ortadan kaldırabilecek, alanlarında uzman eğitimenlerdir.

Okulumuz modern binarlarında her gün biraz daha kendini yenileyerek hizmet vermektedir. Yeni bir eğitim binası (6 fen laboratuvarıyle kütüphanesi olan) tamamlanmıştır. Spor kompleksimizden, drama ve müzik gibi sanatsal aktivitelerimizden de yararlanabilirsiniz.

Öğrencilerimiz birinci kalite eğitim ve hizmet görürler. Büyük yaştakı öğrencilerimiz tek ve çift kişilik odalarda konaklayabilirler. Okulumuzun küçük yaştaki öğrenciler için üç yurdu vardır. Tüm öğrenci pansiyonları yenilenmiş ve 2002 senesinde de küçük erkek öğrencilerimiz için iki yataklı odalara sahip yeni bir pansiyon acılmıştır.

Britanya Eğitim Sistemi:

İngiliz Eğitim Sistemi dünyada ki en köklü ve başarısı ispatlanmış eğitim sistemlerindendir. Bir çok önemli sınavı yaratabilmiş bir sistemdir. (Common Entrance, GCSEs, IGCSEs, Cambridge English Language, A levels ub.). Bu sınavlar belirli okullar tarafından değil ulusal sınav otoriteleri tarafından hazırlandığından tartışmasız adil ve yüksek kalitede, sağlıklı değerlendirme yapılabilecek sınavlar ortaya çıkmıştır.

Eylül’de başlayıp Haziran veya Temmuz’da biten eğitim döneminde öğreciler ‘dönemlik’ veya ‘yıllık’ olarak yaşlarına göre değerlendirilip sınıflara yerleştirilirler. Final sınavlarıda dönemin ve yılın sonunda yapılır.

İngiltere’de çocuklar okula normal olarak 5 yaşinda başlarlar. (Ana sınıf) 8 ve 13 yaş arasında ilkokula giderler. 12 veya 13 yaşinda (8 sınıfta) Ortak Geçiş Sınavına (Common Entrance Examination) girerek liseya devam etme hakkına kazanırlar. Artık bazı liseler bir iki yaş küçük öğrencileride kabul etmektedir.

Bu sistem bir çok ülkede bulunmadığı için, çocuklarınız için hangisini seçip neyin doğru olduğuna karar vermeniz siz anne ve babalar için oldukça zor olacaktır. Ama bu yüzlerce okulun size sunabileceği ortak şey; yüksek kalitede eğitim ve iyi düzeyde bir İngilizcedir.

Çocuğunuzun International College’da geçireceği bir yada iki yıl onun İngiliz okullarına geçişini kolaylaştıracaktır. En iyiyi bulmanız konusunda da tecrübeli öğretmenlerimiz çocuklarınıza yol gösterip, onları başarıya ulaştıracaklardır.

Britanya’da Konaklama

Britanya’da ki en iyi okullardan biri olan Sherborne International College öğrencilerin belirli bir alan içinde ders görüp, yaşayıp, yemek yiyip tüm hayatlarını normal bir şekilde sürdürmelerini sağlar.

Erkek ve kız öğreciler beraber eğitim görüken ayrı evlerde kalırlar. Kampüste iki erkerler için bir tane kızlar için pansiyon vardır. Her Bina da ayrı personel bulunur.

Öğrecilerin sağlıkları doktor ve yatakhane annelerinin kontrolündedir. Her öğrencinin sağlık sigortası olmalıdır ki okulumuz her türlü sağlık yardımını yapabilsin.

Yiyecek ve Boş Zamanlar

Uluslararası mutfağı gözönünde bulundurarak çeşitli menüler hazırlanmiştir, yemekler ana binada üç öğün şeklinde verilir.

Okul öğrencilerin boş vakitlerini de iyi değerlendirebilmeleri için haftasonları ve akşamları ceşitli organizasyonlar düzenler. Bunların yanı sıra boş vakitlerde dinlenme salonunda rahatlayabilir veya sportif faaliyetlere katılabiliriler.

Cumartesi sabahları dersler vardır, akşamları ve haftasonlarının bir bölümüde ödevlere ayrılır.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.