Post Image
31.1K

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada yüksek lisans programları içerisinde ilginizi çekebilecek bir eğitime mutlaka rastlamış olmalısınız. Kanada’da yüksek lisans için bilmeniz gerekenleri kısa anlatmaya çalışacağım.

Maliyet, eğitim sistemi, ülke ekonomisi, dil seçenekleri ve çalışma ortamı gibi çeşitli nedenlerden dolayı Kanada üniversiteleri eğitimin öncü eğitim kurumları arasında gösterilmektedir. Yazımızda sizlerin tüm bu kategorilere göre neden Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyeceğinizi açıklayacağız.

Kanada’da Çalışma İzni

Yabancı öğrencilerin prestijli bir eğitimin yanı sıra ekonomik fiyatlarla faklı bölümlerde Kanada’da yüksek lisans yapmaları mümkündür. Okulların akademik takvimlerine göre 1 veya 2 yıl kadar sürebilir. Genellikle MBA gibi tüm dünyada geçerliliğini ispatlamış pratik Master programları 1 yıl sürmektedir. Bu programlar neticesinde Kanada’da çalışmak isteyen kişiler, Toronto, Motreal ve Vancouver’de 1 yıl, diğer tüm şehirlerde 2 yıl çalışma iznine tabidir. Bu sayede Kanada’nın göçmenlik büroları vasıtasıyla vatandaşlık bile alabilirsiniz.

Kanada’da Vasat Üniversite Yok

Ülkemizde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, üniversitelerin vasatlık durumu söz konusu olabilir. Kanada’da ise vasat üniversite diye bir tabir bulunmamaktadır. Devlet kontrolünde ve güvencesinde eğitimini sürdüren Kanada üniversiteleri, güçlü mesleki eğitim ve prestijli bir diploma vaad ediyor. Bir kadana üniversitesinden alacağınız yüksek lisans diploması, kariyeriniz için başyapıt olarak değerlendirilecek ayrıca tüm dünyada üst düzey bir itibara sahip olmanızı sağlayacak. Kanada’nın sunmuş olduğu bu kalite, her yıl on binlerce yüksek lisans öğrencisinin Kanada’yı tercih etmesindeki en büyük etken diyebiliriz.

Yaşam Standartları En İyi Ülkeler Arasında

Ekonomik açıdan ve toplumsal refah yönünden yaşanılacak en ideal ülkelerden birisi olan Kanada, aynı zamanda eğitim almak için de en ideal ülkelerden birisidir. Çok uluslu toplum yapısı ve geniş vizyonu gereği zengin ve sürekli gelişen ekonomisi, bunların yanı sıra yüksek lisans programlarını başarıyla tamamlayan öğrencilerin daha rahat iş bulması ve gelir elde edebilmesi mümkün oluyor. Amerika Birleşik Devletleri, ABD ve Fransa’ya göre oldukça uygun fiyatlarda eğitim ve yaşam maliyetlerinin olması ise bir başka tercih sebebi olarak nitelendirilebilir.

Eğitimde Çift Dil Seçeneği

Fransa ve İngilizce dillerinin yasal eğitim dili olması, Kanada’nın eğitim için bir başka tercih sebebidir. İsteğinize göre yüksek lisans programlarını İngilizce veya Fransızca dillerinden birisiyle alabilirsiniz.

Kanada Vize Veriyor Mu ?

Bu bence en önemli kısım. Oldukça uzun bir süreç geçirerek eğitiminizi planlıyorsunuz, Türkiye şartlarında malumunuz kurlardan dolayı bir şekilde bütçenizi de ayarlıyorsunuz ve Kanada vize başvurunuzu yapıyorsunuz. Neredeyse 10 -16 haftaya kadar vize sonucu da bekliyorsunuz . Bu arada eğitiminiz bu sürede başlayabilir, ciddi stres de olabilirsiniz, eğer bu süreci vize ile taçlandırırsanız .ok güzel. Tebrik ederim 🙂  Ancak özelikle 2021 ve 2022 ilk 3 ayında Kanada vizelerinin ciddi anlamda sorun olduğunuz söylemek isterim. Kanada vizesine başvurmadan önce yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi olarak hangi kurumu tercih ettiyseniz lütfen bu süreci oldukça iyi takip edin.

Kanada eğitim danışmanlığı

Kanada’da eğitim planlarınız arasında, Kanada üniversiteleri, Kanada dil okulları veya Kanada yüksek lisans programları olabilir. Konu her ne olursa olsun sizlerle en azından yurtdışı eğitim planınız adına tamamen ÜCRETSİZ bir görüşme yapabiliriz. Bize hemen altta ki Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz. Yoğunluğa bağlı olarak size mutlaka geri dönüş yapacağımızı unutmayın. Sabrınız ve iş birliğiniz için şimdiden teşekkür eder, eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Tel: 0 212 543 58 06 veya 0 212 261 28 88

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.