Post Image
13.1K

İngiltere’de ucuz üniversite ve master eğitimi

İngiltere’de Üniversite eğitimi almayı planlıyor , bu konuda yurtdışı eğitim danışmanlıkları ile görüşmeler yapıyor ve bir şekilde google’dan bu makaleye de göz atmak için buraya geldiyseniz elimden geldiğince size İngiltere’de üniversite eğitimi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Size tamamen ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti sunmaktan memnuniyet duyarız.

İngiltere’de 120 kadar üniversite bulunmaktadır ve bu üniversitelerin büyük bir bölümü devlet üniversiteleri olup bir çoğu hatrı sayılır , şöhrete sahip  İngiliz üniversiteleridir.Bu üniversitelerin ortalama yıllık ücretleri ise minumum 8.000 ile 17.000 GBP civarındadır. Ücret farklılığı tamamen üniversitenin kalitesine ,popüler olmasına hatta hatta İngiltere’de bulunduğu şehre göre bile değişiklik gösterebilir. İngiltere’de üniversite eğitimi almak için sizden herhangi bir sınav şartı ( YGS/LYS) aranmaz. En önemli kriter kesinlikle İngilizce dil bilginiz ve IELTS skorunuzdur. ( IELTS ) Ortalama IELTS’den en az 6.0 – 6.5  – 7.0 düzeyinde bir skora sahip olmanız gerekmektedir.

İngiliz Eğitim sistemi Lisans (undergraduate) ve yüksek lisans (post-graduate) olarak ikiye ayrılır. İngiltere’de lisans eğitimi genellikle 3 yıl kadar sürmektedir. Bazı bölümler için bu süre  4 yıldır.

İngiltere’de akademik eğitim yılı bir çok üniversitede Eylül ve ekim aylarında başlamaktadır. İngiliz eğitim sistemi üç dönemli bir sisteme sahip olup, Noel ve Paskalya dönemi tatilleri ile Ağustos’un tamamı – Temmuz ve Eylül aylarının bir bölümünde pek de kısa olmayan uzun bir yaz tatile sahiptir. Eğitim dönemleri 10 / 14 hafta kadar sürmektedir. Bu eğitim dönemleri okulve yüksekokulları için uzun, üniversiteler için biraz daha kısadır.

İngiltere’de üniversite eğitimi almak istteyen öğrenciler ortalama 9.000 – 12.000 GBP civarında bir barınma bütçesi de ayırmak durumundadır.

İngiltere’de master bir yıl sürer. 9 ay teorik eğitimden sonra yaz döneminde tez çalışması yapılır ve eğitim 1 yılda tamamlanmış olur. İngiltere’de master programına kabulde en önemli kriterlerden biri not ortalamasıdır.

İngilizcesi yeterli olmayan veya not ortalaması düşük olan öğrencilerin  1 – 2 dönem pre-master  eğiti alarak yeterlilik kazanmaları gerekmektedir. Bu eğitime katılan ve başarılı olan öğrenci, master programına girişi garantiler. İngiltere’de MBA programları için 2 yıl iş tecrübesine sahip olmanız gerekebilir. Hatta İngiliz üniversiteleri de MBA için GMAT skoru da istemektedir.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.