Post Image
22K

Hangi Ülkede Eğitim ?

Hangi ülkede eğitim almalıyım ?

Hangi ülkede eğitim almalıyım dediğinizi duyar gibiyim. Bu soruya çok fazla cevap verilebilir. Ama burada özelikle döviz kurlarının yüksek seyrettiği zamanlardayız. Dolayısı ile bu durumda önemli olan şey bütçenizdir. Yani bütçenize göre bir seçim yapmak akıllıca olacaktır.

Biz burada daha çok dil eğitimleri üzerinde durduk. Ama amacınız üniversite eğitimi ise bence bu sorunuza cevabı internet sitelerinde değil kesinlikle yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile bulabilirsiniz. Ne kadar çok internette gezinirseniz unutmayın kafanız o kadar çok karışacak. Almanya diyecekler, İngiltere diyecekler, Kanada diyecekler, Amerika diyecekler. hatta hatta Makedonya, Kosova, Azerbaycan ve belki de Gürcistan… Akademik bir danışmanlık almanız gerekecek ve bunu internetten yada 2-3 dakikalık bir telefon görüşmesi ile yapmaya çalışmayın. Bize gelin, diğer meslekteşlarımıza gidin ama gerçekten ne istediğinizi bilerek gidin.

Bize gelirken yada başka bir yurtdışı eğitim danışmanlığına giderken mümkünse ( aslında bu belgeleri getirmeniz sizi bizlerin ve meslektaşlarımın daha fazla ciddiye alacağı anlamına gelir asla unutmayın )

  • En son mezun olduğunuz kurumdan Diploma/ Transkript
  • Eğer var ise bir dil yeterlilik belgesi
  • CV

Bunlarla en azından iyi bir başlangıç yapabiliriz. Sizlere daha iyi seçenekler sunabiliriz.

Bize ulaşmak için  aşağıda ki Whatsapp hattımızla anlık iletişim kurabilirsiniz.

Yurtdışı eğitimi için ülke seçimi nasıl olmalıdır?

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin, dil eğitimini hangi ülkede almak istediklerine karar vermeleri, her zaman zor ve çelişkide kalınan bir süreç olmaktadır. Yurt dışı eğitimi için ülke seçimi ile ilgili mantıklı karar vermenin ilk öğesi, öğrenilmek istenilen dilin gidecekleri yerde anadil olarak konuşulması olmalıdır. İlk olarak konuya bu şekilde bakıldığı zaman başlangıç için en sağlıklı düşünce olduğu görülecektir.

İngilizcenin anadil olarak kullanıldığı ülkelerden önde gelenleri; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’dır. Bunlar arasında seçim yaparken isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ona göre bir karar vermeniz gerekir. Çünkü, eğitim standartları, eğitim ücretleri, yaşam pahalılığı ve şartları ülkeden ülkeye değişiklik gösterir.

Yurt dışı eğitimi için ülke seçiminde İkinci husus olarak eğitim alacağınız zaman aralığı gerçekten çok önemlidir. Eğitim alacağınız süre uzunsa seçmeniz gereken ülkeler başka, kısa ise seçmeniz gereken ülkeler kesinlikle başkadır. Özellikle bu konu, eğitim alacak kişinin, sosyoekonomik durumuyla ve beklentileriyle kesinlikle örtüşmelidir. Yurt dışı eğitimi için ülke seçimi ile ilgili tüm detayları eğitim danışmanlarıyla görüşme esnasında sorulmalı ve onlardan detaylı bilgi alınmalıdır.

İngilizce dil eğitimi için İngiltere

Yurtdışında İngilizce eğitimi görmek isterseniz ilk tercihiniz kesinlikle İngiltere olmalıdır. İngilizcenin anavatanı olması ve günlük yaşamda da İngilizce konuşulması eğitiminizi son derece ileri dereceye götürecektir. Ayrıca İngiltere’de konuşulan aksan farklarına göre seçmeniz gereken şehrin de önemi gerçekten büyüktür. İngilizce İngiltere’de güneyden kuzeye daha da anlaşılması zor bir aksan halini alır.

Kendi Amerikan Rüyanız için Amerika’da Eğitim

İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir diğer ülke ise Amerika’dır. Amerika hem İngilizce konuşulan hem de gidecek olan kişilerin akıllarında görmek istedikleri bir ülke olarak bulunduğundan tercihlerini bu yönde kullanabilirler. Amerika’da dil eğitimi almak özellikle uzun süreli dil eğitimi almak isteyenler tarafından tercih edilmesi kesinlikle en uygunu olacaktır. Amerika’da dil eğitiminiz sonrasında bir kolej yada bir üniversite eğitimi alarak yasal çalışma izni de elde edebilirsiniz.

İrlanda’da çalışarak İngilizce öğrenin

İrlanda kelimenin tam anlamıyla 2022 yılında Türk öğrenciler tarafından kuşatılmış durumda. İngilizce öğrenirken yasal olarak çalışma izni veren bir kaç ülkeden biride İrlanda’dır. İrlanda ekonomik dil okulları, öğrenciler için son derece güvenli olması ve çalışarak eğitim alınabilmesinden dolayı hem Türkiye’de hem de diğer ülke gençleri tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biri haline geldi.

Özellikle son yıllarda, yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin tercih ettikleri ülkeler arasında Malta’da yer almaktadır. Malta daha çok kısa dönemli ve mali açıdan uygun dil eğitimi almak isteyen kişilerin ilk tercihi olmaktadır. Bununla birlikte dil eğitimi ve yaz tatilini birlikte yapmak için en iyi seçenektir. Malta kültürünün ülkemiz kültürüne yakın olması nedeniyle yurtdışında eğitim almak isteyenlerin tercih ettikleri ülkeler arasında son yıllarda önemli bir yer almaktadır.

Kanada dil okulları popülerliğini yitirmek üzere

Kanada şüphesiz özelikle 2013 yılından 2019 yılına kadar Dünya’nın en çok rağbet edilen eğitim ülkelerinden biri idi. Özelikle son derece kaliteli Kanada dil okulları , Kanada kolejleri ve Kanada üniversiteleri bu haklı rağbet inanılmaz bir pay sahibi idi. Ancak özelikle pandemi sürecinde Kanada vizeleri gerçekten çok zor verilir hale geldi. Mutlaka bizler gibi eğitim kurumları da Kanada’da eğitim denildiği zaman derin derin düşüneceklerdir:) Çünkü şunu bilmenizi isterim ki uzun vize sonucu bekleyişleri, gerçekten verilen vize red oranlarında ki artış Kanada’da eğitim kararınızı bir kez daha gözden geçirmenize sebep olacaktır. Bizler Kanada’nın önümüzde ki zamanlar da tekrar eski popülerliğine kavuşmasını bekliyor olacağız.

Kanada kolejleri ve Kanada devlet üniversitelerinde eğitim planlarınız var ise diğer ülkelere oranla çok daha önceden başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda bizlerden tamamen ücretsiz eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. Halen Kanada’da eğitim için danışmanlık ücreti almayan bir kaç kurumdan biriyiz.

Yurtdışı eğitim programları ve yurtdışında eğitim için tercih edilebilecek ülkeler hakkında detaylı bilgi almak için 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan daha fazla bilgi alabilirsiniz

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.