Post Image
22.6K

Goce Delchev Üniversitesine Lise Diplomanızla Kayıt olun !

GOCE DELCHEV ÜNİVERSİTESİ

Goce Delchev Üniversitesi, Makedonya’nın İştip şehrinde 16.000’den fazla öğrenciye eğitim vermekte olan köklü bir kurumdur. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği alanlarında başarılı eğitim kadrosu ve teknolojinin sunduğu tüm araç gereç ile Avrupa standartlarında eğitim verilmektedir. YÖK tarafından denkliği kabul edilen üniversitenin diploması Avrupa tarafından da tanınmaktadır.

Goce Delchev Üniversitesinin 12 farklı fakültesi bulunmaktadır ve eğitim ücretleri 1.000 Euro ile 1.500 euro aralığında değişmektedir. Tıp, diş hekimliği ve eczacılık 1.500 Euro, diğer bölümler ise 1.000 Euro’dur. Konaklama ise aylık 70 Euro ile yurt veya şehrin farklı bölgelerinde 100 ila 200 Euro civarında kiraları bulunan, birkaç öğrencinin paylaşabileceği evler ile sağlanabilmektedir.

Türkiye üniversitelerinden Trakya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Çanakkale Üniversitesi gibi 52 üniversite ile partnerlikleri de bulunmaktadır. Uygun fiyatlı eğitim ve konaklama, Avrupa standartlarında diploma, çift dil ile mezun olma gibi unsurlar uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan biri haline gelmesini sağlamaktadır.

Goce Delchev Üniversitesi, Makedonya Cumhuriyeti devlet üniversiteleri listesinde ikinci sırada yer alan bir devlet üniversitesidir. Üniversite tamamen dijitalleştirilmiştir ve kaliteli eğitim sunmaktadır. Üniversite, en güncel donanıma ve modern teknolojiye sahiptir. Daha önce bahsedilen bu hususlar sayesinde Üniversite, Makedonya’da gelecek için vizyonlarını gerçekleştirebilecek birçok yabancı öğrencinin tercihi haline gelmiştir. Son yıllarda Türk öğrenciler tarafından da oldukça rağbet gören Üniversite Tıp alanında öğrencilerin tercihi olmuş durumdadır.

Siz de Türkiye’de Tıp eğitimi için yeterli puana sahip değilseniz Goce Delchev üniversitesinde YÖK onaylı eğitim alabilirsiniz.

Kayıtlı yabancı öğrencilerin yüzdesinin artmasının nedeni anlaşılabilir bir durumdur. Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Hırvatistan gibi çevre ülkelerden ve Almanya, ABD, Türkiye gibi daha uzak ülkelerden gelen öğrenciler farklı nedenlerden dolayı bu Üniversiteyi seçiyorlar, ancak hepsi eğitim için ideal koşullara sahip olduklarını kabul ediyorlar çalışma programlarının yanı sıra rahat ve profesyonel bir ortamda ikamet için mükemmel koşullar.

2010/2011 akademik yılında, Üniversite Filoloji Fakültesi’nde Dil Enstitüsü’nü kurdu. Ana amacı, yabancı öğrencileri Makedon dili eğitimine hazırlamaktır. Yabancı öğrenci gelir gelmez Makedonca çalışmaya başlar. Kurslar, her biri üç aylık süreyi kapsayan iki bölüme ayrılmıştır. Kursları başarıyla tamamlayan öğrenciler, on iki fakülte ve üç akademiden birinde Makedonca eğitim alabilirler.

Goce Delchev Üniversitesi Fakülteleri

Tıp
Diş hekimliği
Eczacılık
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
Doğal ve Teknik Bilimler
Ziraat
Elektrik Mühendisliği
Teknoloji
Makine Mühendisliği
Eğitim Bilimleri
Ekonomi
Hukuk
Turizm ve İş Lojistik
Filoloji
Sanat akademisi
Müzik
Film ve Sinema

Goce Delchev Üniversitesi Kabul Şartları

Goce Delchev Üniversitesine başvurmak için herhangi bir sınava girmeye ve puan almaya gerek yoktur. Lise diploması ile başvuru yapılabilmektedir. Lise eğitimi boyunca alınan tüm derslerin başarı durumunu görüntülemek için detaylı döküme sahip transkript sunulmalıdır. Tercih edilen bölüme denk gelen ana derslerin puanları kontrol edilecektir. Ayrıca ilk yıl hazırlık programı ile okumak istediğiniz dili seçerek dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Ülkenin ana dilinde veya İngilizce programlardan birini tercih edebilir, hazırlık sınıfınızda seçtiğiniz dilin derslerini alabilirsiniz.

Goce Delchev Üniversitesine Kayıt Yaptırmak için Gereken Belgeler

1- lise diploması;
2 – pasaport
3 – transkrıpt
4 – sağlık raporu;
5 – nüfus kayıt örneği
6 – fotoğraf
7 – adli sicil kaydı
8 – taahütname
9 – vekâletname
10 – yerleşim belgesi
11 – uluslararası doğum belgesi
12 – sgk provizyon belgesi

Video


Goce Delchev Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi için bizlere 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.