Post Image
16K

Fryeburg Academy

FRYEBURG ACADEMY (LİSE) , Fryeburg / Maine – USA

1792’de John Hancock’un Fryeburg Academy Sözleşmesini imzalamasından ve 19. yüzyıl başlarında Daniel Webster’in Müdürlük görevinden beri Amerika’da çok şey değisti ama Fryeburg Academy hala Amerika’da bir benzeri daha olmama özelliğini koruyor. Bugünün Akademisi çehresini modernleştirerek, 21. yüzyılın zorluklarını göğüsleyebilecek gençler yetiştirmeye devam etmektedir.

Bütün bu çalışmalar kendini öğrencilerinin gelişimine adamış profesyonel ve yenilikçi öğretmenlerimiz önderliğinde yürütülür. Öğrenciler iyi bir eğitim almanın yanı sıra fakültelere de geçiş yapabilir, kendi ilgi duydukları alanlara yönelebilirler.

200 yılı aşkındır, demokratik anlayışımızla, dünyanın her yerinden farklı kültürlere sahip öğrencileri ağırlamaktayız. Bu uluslararası platformda özel eğitim tüm avantajlarından yararlanabilir bunun yanı sıra Batı Maine ve Doğu New Hampshire bölgesinden gelen Amerika’lı öğrencilerle de kültür alışverişinde bulunabilirsiniz ki bu bir çok küçük yabancı dil kurumlarında bulamayacağınız bir özelliktir.

Neden Fryeburg eşsiz bir okuldur? Bu akademi sadece 9 – 12 yaş grubu yabancı hazırlık öğrencilerine değil aynı zamanda Fryeburg, Maine ve sekiz bölgenin öğrencilerine lise konumunda hizmet vermektedir. 1972 kurulan Fryeburg Academy Washington ve White dağlarının eteklerinde Maine/New Hampshire sınırına yakın konumdadır.

Gerçek Eğitim

Eğitim; yeni ufuklar açmak, hayata yaratıcılık ve güzellik katmaktır. Buda tüm çalışanlarımızın varmak istedikleri noktadır. İster fizikte, ister tarihte, ister insan davranışlarında öğreneceğimiz ve hayatın bize vereceği daha o kadar çok ders var ki ! Biz de kurum olarak bunun farkındayız.Öğrenmek bir hevestir, istektir. Önemli olan bu hevesi öğrencilere aşılamaktır. İste bizde burada konuşma dersleriyle, materyalleri bol sınıflar ile öğrencilerimize yaratıcı olmayı,inandıklarının arkasında durmayı öğretmeye,benimsetmeye çalışıyoruz.

Gerçek Bireyler

Sınıf dışında da öğrencilerimizle tek tek ilgilenmeye çabalıyoruz. Her öğrencinin bir danışmanı bulunur ve kişi ona her sorununda yardımcı olmaya çalışır. Bu ilişkiler o kadar sağlamdır ki yeri gelir mezuniyet sonrası her kez kendi ülkesine döndüğünde bile devam eder. Aynı zamanda bir çok öğretmenimiz spor öğretmeni, hafta sonu gezi rehberleri, yatakhane görevlileri olarak hep öğrencilerinin yanında, onların huzurlu ve sağlıklı bir dönem geçirmeleri için çalışırlar. Kısacası Fryeburg Academy çocuklarınıza güvenilir ve sıcak bir ortam sağlayabilecek nadir kurumlardandır.

Özel Dersler, Bireye Yönelik Programlar

Herkesin aynı ilgi alanlarına, amaçlara sahip olmadığını biliyoruz bu yüzden çocuklarımızı isteklerine göre programlarla daha ileri bir eğitime hazırlıyoruz. Kurslarımız, öğrenme hevesini, motivasyonunu artırıp, öğrencilerimizi gerçek hayata yaklaştırarak, alanında başarı kazanmıştır.

Peki çocuklarımıza bu konuda kimler yardımcı olabilir? Danışmanlarımız etkili bir eğitim süreci geçirmeleri için öğrencilerin daima yanındadır. Böyle bireysel yardımlar sayesinde çocuklarımızın yaratıcılıkları gelişir, öz güvenleri artar, ve ne yapıp yapamayacaklarını anlarlar.

Bütün bu programları yarattık ki, hızla büyüyen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilecek yeni nesiller yetişsin.

Fryeburg Akademisi kampüsünde yer alan Leura Hill Eastman Sahne Sanatları Merkezi, yıl boyunca Fryeburg Akademi’nin kendi ödüllü müzik ve tiyatro prodüksiyonları da dahil olmak üzere çeşitli profesyonel ve öğrenci performanslarına ev sahipliği yapmaktadır. 2009’da açıldığından bu yana, “LHE / PAC”, Mt. Washington Valley topluluğu, birinci sınıf müzik, tiyatro, görsel sanat, eğitim atölyeleri ve daha fazlasını sunar.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.