Post Image
19K

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı

 

Yurtdışında Elektrik Mühendisliği Dereceleri Hakkında Bilgi

Elektrik Mühendisliği, elektrik ve elektronik teknolojisini inceleyen bir disiplindir. Elektrik mühendisleri, elektrik sistemlerini ve diğer elektronik cihazları tasarlar, geliştirir, test eder ve onarır.

Elektrik Mühendisliği içindeki alt alanlardan bazıları Aydınlatma Tasarımı, Enerji Mühendisliği, Güç ve Ölçüm, Akıllı Elektrik Ağları ve Sistemleri, Elektronik vb.

Elektrik Mühendisliği dersleri disiplinler arasıdır. Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Elektromanyetizma, Elektronik ilkelerinin yanı sıra temel Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kavramlarına odaklanırlar. Sistemleri ve cihazları nasıl ayıracağınızı, nasıl çalıştıklarını ve nasıl düzeltileceğini öğrenirsiniz. Kurslar ayrıca mevcut araçları, iletişim sistemlerini ilerletmeye, daha iyi cihazlar yaratmaya ve insanlar tarafından günlük olarak kullanılan sistemleri iyileştirmek için yeni teknolojileri kullanmaya odaklanır.

Elektrik Mühendislerinin işi çok önemlidir. Mikroelektronik, Telekomünikasyon, Aydınlatma, Kablolama, Yenilenebilir enerji vb. Dahil olmak üzere birçok endüstriden cihazların ve sistemlerin işleyişinin yaratılması ve sürdürülmesinde rol oynarlar. Telefonlar, Bilgisayarlar, GPS cihazları, robotlar, tıbbi teknoloji ve diğer birçok cihaz mühendislik harikasıdır. elektrik mühendislerinin çalışmasıyla mümkün. Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, elektrik gücünün ve güç üretiminin önemini tam olarak anlayacaksınız. Ayrıca analitik ve problem çözme becerileri geliştireceksiniz. Bunları ve elektrikli ekipmanları işinizde ve araştırmanızda kullanacaksınız, bu da işinizi daha kolay ve verimli hale getirecek.

Elektrik Mühendisliği Lisans veya Yüksek Lisans derecesi, kazançlı işlere erişmenizi sağlar. İşte en popüler seçeneklerden bazıları: akustik danışman, yayın mühendisi, CAD teknisyeni, elektrik mühendisi, ağ mühendisi, sistem analisti vb.

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı

Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisans dereceleri, öğrencilere elektrik, elektronik ve elektromanyetizma ilkeleri ile birlikte Fizik ve Matematikten ileri düzeyde bilgi öğretir. Geleceğin Mühendislik mezunları, elektrik kullanan ekipmanları, cihazları ve sistemleri tasarlamak, oluşturmak, kurmak ve test etmek için bilgilerini kullanırlar.

Elektrikten ve toplumumuz üzerindeki büyük etkisinden etkileniyorsanız, Elektrik Mühendisliği alanında Yüksek Lisans eğitimi almalısınız. Bu kariyer yolu, cihazları nasıl çalıştıklarını anlamak için parçalara ayırmayı seven ve ardından DIY (kendin yap) projeleri üzerinde çalışmak için yeni içgörüleri kullanan kişiler için de idealdir.

Elektrik Mühendisliği uzmanlıkları

Çoğu Elektrik Mühendisliği dersi Yüksek Lisans olarak sunulmaktadır. (Master of Science) veya M.Eng. (Mühendislik Yüksek Lisansı) dereceleri. Çoğu ülkede mezun olmak genellikle 1 veya 2 yıl sürer. Elektrik Mühendisliği okurken, Güç Sistemleri, Mikroelektronik, Elektrofizik, Entegre Cihazlar ve Sistemler, Nanoelektronik, İletişim Ağları, Entegre Devre Tasarımı, Bilgisayarla Görme ve Biyometri ve diğerleri gibi çeşitli uzmanlıklar arasından seçim yapabilirsiniz.

Elektrik Mühendisliği kursları ve becerileri

Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi sırasında alacağınız dersler bir üniversite ve programdan diğerine değişir. Bununla birlikte, Malzeme Bilimi, Entegre Devreler, Dijital Kontrol Mühendisliği, Sinyal İşleme, Antenler ve Yayılma, Bilgisayarla Görme ve Örüntü Tanıma, Nesnelerin İnterneti (IoT) vb. Dersler almayı bekleyebilirsiniz.

Ayrıca, frekans kalibratörleri, sinyal üreteçleri, voltaj veya akım ölçerler ve mühendislerin sistemleri ve devreleri teşhis etmesine ve değiştirmesine yardımcı olan diğer birçok cihaz gibi araçları ve yazılımı nasıl kullanacağınızı da öğreneceksiniz. Yazılım tarafında, bilgisayar destekli taslak oluşturma araçlarının, devre simülatörlerinin ve proje yönetimi uygulamalarının işinizi nasıl daha rahat ve verimli hale getirdiğini keşfedeceksiniz.

Elektrik Mühendisliği dersleri ayrıca öğrencilerin sektöre özgü beceriler geliştirmelerine yardımcı olur. Problem çözme, eleştirel düşünme ve kendi kendine öğrenmeden açık iletişim, organizasyonel yetenekler ve yaratıcı düşünceye kadar uzanırlar. Bu beceriler, tek başına veya ekip halinde çalışan ve çeşitli zorluklar içeren ve sıkı çalışma gerektiren projelerle uğraşan profesyonel mühendisler için gereklidir.

Elektrik Mühendisliği kariyerleri

Elektrik Mühendisliği mezunları, elektrik, elektronik veya elektromanyetizma kullanan teknolojiye dayanan herhangi bir sektörde iş fırsatları bulabilirler. Genellikle elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve iletimi ile ilgilenen şirketler için çalışırlar. En popüler işlerden bazıları sistem mühendisi, elektronik mühendisi, elektrik mühendisi, nükleer mühendisi, ağ mühendisi, yayın mühendisi, sistem analisti vb.

Bunlar Elektrik Mühendisliğindeki en heyecan verici son trendler: yüksek verimli fotovoltaik hücreler, yeşil enerjili elektrik güç dönüştürücü, akıllı elektrik şebekeleri, göz izleme teknolojisi, grafen ve VR (Sanal Gerçeklik).

Yurtdışında Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı veya diğer yurt dışı eğitim danışmanlığı programları ile ilgileniyorsanız bize 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlginiz çekebilir :  Kanada’da Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı

 

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.