Post Image
16.6K

Çek Cumhuriyetinde Eğitim

Çek Cumhuriyeti Hakkında

Çekya’da eğitim

Avrupa Birliği üyesi olan Çek Cumhuriyeti, kaliteli bir eğitim geleneğine sahiptir ve Çekya’da eğitim kurumları birçok uluslararası öğrenciyi cezbetmektedir. Avrupa’nın kalbinde tarihi ve kültürel mirası yaşamak için Çek Cumhuriyeti’nde eğitim alın.

Uluslararası bir öğrenci Neden Çekya’da eğitimi tercih ediyor ?

İngilizce sunulan birçok eğitim programı olduğu ve yaşam maliyeti diğer birçok Avrupa ülkesinden daha düşük olduğu için tercih sebebi oluyor.

Avrupa’nın merkezinde bulunan Çek Cumhuriyeti, aynı zamanda tüm Avrupa’yı gezmek için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Ülkenin içinde seyahat eden öğrenciler, dağların, suyun, çayırların ve ormanların hoş bir kombinasyonunu sunan bir kırsal alandan Prag ve Brno’nun titreşimli şehir yaşamına kadar her şeyi yaşayabilirler.

Geleneksel bir Çek spasını ziyaret ettiğinizden emin olun. Kaplıcalar, ünlü doğal terapötik yayların yüksek kalitesi sayesinde ülke çapında bulunmaktadır. Bohem kaplıcalarının en büyüğü ve en ünlüsü Karlovy Vary’dir (Carlsbad).

Çek Cumhuriyeti’nde Krkonoše, Podyjí ve Šumava’nın en ünlü parklar olduğu birçok güzel milli park vardır. Bu parklar yürüyüş gezileri için mükemmeldir ve eşsiz orman ve dağ manzaralarında yürüyüş yapar. Su sporlarını seviyorsanız Çek Cumhuriyeti de mükemmel bir yer. Su barajları, yapay su depoları ve göller) çeşitli su sporları ve balıkçılık için mükemmel koşullar sunar. Kış aylarında, Çek dağ manzaraları kayak ve diğer kış sporları için mükemmeldir.

Çek Cumhuriyeti’nde okumak için harika bir neden, burada sunulan geniş eğitim fırsatları yelpazesidir. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan farklı yüksek öğrenim kurumları türleri ve Çek Cumhuriyeti’nde eğitim hazırlıkları sırasında göz önünde bulundurmanız gereken birkaç pratik ayrıntı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çek Cumhuriyeti’nin En İyi 17 Üniversitesi

14. yüzyıla dayanan bir akademik ve üniversite geleneği ile Çek Cumhuriyeti, eğitim sistemlerini mükemmelleştirmek için çok zaman geçirdi. Bu nedenle, tüm bunlardan sonra, Çek Cumhuriyeti’nin birkaç üst düzey üniversiteye sahip olması şaşırtıcı değildir – yüksek dereceler ve eğitim ve akademik mükemmellik için küresel bir ün alan üniversiteler. Charles Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi ve Ostrava Teknik Üniversitesi gibi yerler, dünyanın en iyi okulları ve kurumları arasındadır. En prestijli hukuk okullarının, işletme okullarının, tıp okullarının ve mühendislik okullarının olduğu yerde olmak istiyorsanız, Çek Cumhuriyeti lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinizi takip edebileceğiniz yüksek dereceli okullara sahiptir.

Dünya üniversite sıralamaları, öğretmenlerin yeterliliklerini, eğitim kalitesini ve öğrenci memnuniyetini, uluslararası öğrenci oranını ve araştırmalarının aldığı atıf sayısını dikkate alır. Yani, bu üniversite sıralaması listesini yapmak ve Çek Cumhuriyeti’nin sunduğu en iyi akademik kurumları seçmek için çok fazla çalışma var. Aşağıdaki en yüksek dereceli üniversiteleri başlangıç ​​noktası olarak kullanarak, diğer öğrencilerden öne çıkacağınıza ve en iyi Çek üniversitelerinden bazılarına katılan iyi ve şaşırtıcı bir  gruba katılacağınıza emin olabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nde okumak için popüler kurslar

Çek Cumhuriyeti, Avrupa’nın merkezinde şaşırtıcı derecede güzel bir ülke. Dünyanın dört bir yanından insanlar iş, turizm veya eğitim için Çek Cumhuriyeti’ne çekiliyor. Çek Cumhuriyeti’nde bir lisans seçen öğrenciler, dinamik şehirler, tarihi kaleler, gelişen sanat sahneleri ve güzel manzaralar gibi bu güzel ülkenin sunduğu her şeyi yaşayabilirler. Çek Cumhuriyeti’nde lisans derecesi alan öğrenciler, hem doğu hem de batı Avrupa’nın diğer bölümlerini kolayca seyahat etme ve keşfetme avantajına sahiptir.

Yüksek öğrenim Çek Cumhuriyeti’nde değerlidir ve bu, Çek Cumhuriyeti’nde sunulan mükemmel Lisans programlarında açıkça görülmektedir. Akademik programlar yüksek kalitededir ve üniversiteler uzman fakülte ile modern tesislere sahiptir. Çek Cumhuriyeti’nde turizm, ekonomi, mimarlık ve uluslararası ilişkiler gibi uluslararası öğrenciler arasında popüler olan birkaç lisans programı vardır.

Çek yüksek öğrenimi hala sizin için gerçekten uygun! Öğrenim ücretleri yıllık 3000 – 22.350 USD arasında değişmektedir. Kesin miktar ilgili kuruma ve çalışma programına bağlıdır. İngilizce veya başka bir yabancı dilde öğretilen çeşitli dersler vardır.

Çek Cumhuriyeti’nde eğitim bursları

Devlet bursları

Çek Cumhuriyeti Hükümeti her yıl Dış Kalkınma Yardım Programı kapsamında burs vermektedir. Bu hükümet bursları, Çek Cumhuriyeti’ndeki devlet üniversitelerinde okumak isteyen gelişmekte olan ülkelerden öğrencileri desteklemektedir.

Çek Cumhuriyeti hem Çek dilinde (Lisans ve Yüksek Lisans eğitim programlarında) hem de İngilizce dilinde (takip Master ve Doktora çalışma programlarında) yürütülen çalışmalar için burs sağlar. Çek dilinde eğitim bursları, belirli ülkelerin ihtiyaçlarına göre güncellenen ve ayrıca devam eden kalkınma işbirliği projeleri ile ilgili olarak önerilen çalışma alanları listesi dikkate alınarak verilmektedir. Adaylar ayrıca bir yıllık bir dil ve hazırlık kursu için finansman alabilirler. İngilizce eğitim programları için burslar sadece seçilen eğitim programlarında verilmektedir.

Burs başvuruları sadece çevrimiçi olarak yapılabilir. Temmuz ‘da açılacak ve elektronik başvuru formunu doldurmak için son tarih 30 Eylül olacaktır. Adaylar, ülkelerindeki Çek Büyükelçilikleri ile iletişime geçebilir.

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim için Kabul Süreci

Çek Cumhuriyeti’nde Eğitim Sınavları

Not: Çek Cumhuriyeti için bireysel üniversiteler ve bireysel kurslar için gereken belgeler değişiklik gösterebilir.

Çek Cumhuriyeti için gereken belgelerin listesi:

-X, XII ve Yüksek Lisans Derecesi’nin onaylı kopyaları (varsa),

-İngilizce Dili Yeterliliğinin Kanıtları; örneğin IELTS, TOEFL, vb.

-Standartize Testler örn. GMAT, GRE (program için gerektiğinde)

-İki akademik referans

– Son 12 aylık finansal tablo

-İşverenlerden iki referans (varsa)

– 12 adet vesikalık fotoğraf

Amaç Amacı (SOP)

-Özgeçmiş

– Varsa, başvuru ücretleri taslağı

-Portfolio (Sanat, Tasarım ve Mimarlık Dersleri için)

-Diğer Sertifikalar ve Ders Dışı Etkinliklerin Başarıları

 

AB MAVİ KART

AB Mavi Kart, 28 AB Üye Devletinden 25’i tarafından yüksek nitelikli AB üyesi olmayan vatandaşlara verilen bir çalışma iznidir. Amacı, Avrupa’yı nitelikli işçiler için mesleki bilgi ve becerileri uygulamada arzulanan bir yer haline getirmenin yanı sıra AB üyesi olmayanlar için Avrupa Birliği’nde serbest dolaşıma izin vererek ekonomik kalkınmayı teşvik etmektir.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.