Post Image
24.6K

Avustralya Vizesine nasıl başvurulur?

Avustralya Vize başvurusu nasıl yapılır ?

Avustralya vizeleri malumunuz uzun bir aradan sonra nihayet açıldı ve bizler de nihayet ilk vizelerimizi aldık. Bundan sonra tekrar bir kapanma olur mu bilinmez ama Avustralya’da bir eğitim planınız var ise hazır vizeler açılmış iken derhal başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederim. Sözü fazla uzatmadan hemen sizler için kısa kısa notlar aldım ve bunları paylaşmak isterim. Avustralya’da eğitim konusunda herhangi bir desteğe ihtiyacınız olursa lütfen Whatsapp 0 535 712 07 90 yada 0 212 543 58 06 ‘dan iletişime geçin. Tavsiyem ne istediğinizi, nasıl bir desteğe ihtiyacınız olduğunu whatsapp hattımıza yazın mutlaka geri dönüş yapacağız.

Avustralya Kariyer Danışmanlığı

Avustralya’ya öğrenci vizesine başvurmanın ilk adımı , ülke, vize süreci, istediğiniz kurs için İngilizce dil gereksinimleri, finansal ve akademik gereksinimler vb. hakkında ayrıntılı bilgi almaktır. Bu anlamda bizler gibi profesyonel bir yurtdışı eğitim danışmanlığı ile işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Unutmayın işini profesyonelce yapan, ciddi bir çok yurtdışı eğitim danışmanlığı bizler gibi sizden herhangi bir danışmanlık ücreti almayacaktır.

Avustralya’da ne yapmak istiyorsunuz ?

Avustralya denilince ilk akla gelen soru ” Avustralya’ya vize alabilir miyim ?” Arkadaşlar kimse bu soruya sizin duymak isteyeceğiniz cevabı sizi tanımadan ( bu telefonda 3- 5 dakikalık bir konuşma ile olmaz ) veremez. Avustralya vizesi, vize skalasında ki zor vizelerden biridir. Ama asla imkansız değildir. Önemli olan sizin şeffaf, samimi ve gerekli şartlara sahip olup olmadığınızdır. Bu kural tüm vize isteyen ülkeler için geçerlidir.

Avustralya öğrenci vizesi başvurusu için gerekli belgeler

Akademik belgeleri tamamlayın
Pasaport
IELTS/TOEFL/PTE puanlar.
İş deneyimi (varsa)
Üniversite/Kolejler/ Dil okulu başvuru formu
Amaç beyanı
Evlilik cüzdanı (evli ise)
Teklif mektubu alma süresi 1 gün ile 4 hafta arasındadır. Bazı üniversiteler/kolejler telefon görüşmesi, skype veya zoom yoluyla mülakata girebilir.

Teklif Mektubu Alma

Başvurunuzu değerlendirdikten sonra ve tüm şartları sağlıyorsanız, üniversite/yüksekokul genellikle şartlı kabul mektubunu sunar. Koşullu teklif mektubu, kabul için teklif mektubunuzda belirtilen koşulları (genellikle finansal belgeler ve bazen bazı ek belgeler gerektirebilir) yerine getirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Mali Belgeler

Bir öğrencinin Avustralya’da öğrenci vizesine başvurması için, Avustralya’daki öğrenimleri sırasında öğrenim ücretlerini, yaşam giderlerini ve diğer masrafları ödeyebileceklerine dair mali belgelere ihtiyaçları vardır .

Bu nedenle, finansal olarak güçlü olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

Ücretlerin ödenmesi

Üniversite/kolej GTE’nizi onayladıktan sonra, teklif mektubunuzda belirtildiği gibi öğrenim ücretlerini ve diğer ücretleri ödemeye devam etmeniz gerekir.

Elektronik Kayıt Onayı (eCOE)

Ödeme üniversite/yüksekokul tarafından alındıktan sonra, size bir eCOE (Elektronik Kayıt Onayı) verilecektir. eCOE, öğrenci vizesi başvurunuzu desteklemek için üniversite tarafından verilen bir mektuptur.

Vize Başvurusu

Başvuru sürecinizin son aşaması vize başvurusudur. Avustralya vize başvurusu online olarak yapılmaktadır.

Vize Mülakat Hazırlığı

Avustralya Yüksek Komisyonu, belgeleriniz, mali durumunuz, Avustralya’da eğitim alma nedenleriniz, gelecek planlarınız vb. konularda mülakata girebilir ve sorular sorabilir. Danışmanınız veya uzmanlar yardımıyla vize başvurunuzu yaptıktan sonra mülakata hazırlanmanızı öneririz.

Vize Kararı

Bu, beklediğiniz andır ve her zaman sonucun olumlu olmasını umarsınız. Vizenin her zaman 2 sonucu vardır:

Vize Verildi : – Kutlamaya başlayın ve Avustralya yolculuğunuza hazırlanın.
Vize Reddedildi : – Muhtemelen bunu duymak istemezsiniz. Vize reddinizin çeşitli nedenleri olabilir ve başvurunuzu gözden geçirmek ve nerede yanlış yaptığınızı değerlendirmek isteyebilirsiniz.
İade Süreci (vize reddedilirse)

Vizeniz reddedilirse, eCOE’niz için yatırdığınız miktarın iadesi için üniversitenize/yüksekokulunuza bir başvuru göndermeniz gerekir. Tutarınızın geri ödenmesi 4 ila 8 hafta sürebilir.

Varışta Destek

Avustralya ikliminde kendinizi rahat ettirmek için yeterli zamanınız olması için, oryantasyonunuzdan 2-3 gün önce Avustralya’ya gelmenizi öneririz. Ayrıca, konaklama ayarlamak için vizeniz onaylanır onaylanmaz üniversiteniz/kolejiniz ile iletişime geçmeli ve havaalanından karşılama için en az bir hafta önceden iletişime geçmelisiniz. Alternatif olarak, kampüs konaklama yerlerinde kalmamayı ve aileniz/arkadaşlarınızla kalmayı da seçebilirsiniz.

Oryantasyona Katılmak

Üniversitenizin/üniversitenizin diğer öğrencilerle, öğretmenlerle tanışma ve eğitim yolculuğunuza nasıl başlayacağınız konusunda net bir fikir edinme şansınız olan oryantasyonuna katılmanız gerekir. Ayrıca kurum tarafından sunulan kurallar ve düzenlemeler ve hizmetler hakkında bilgi verilecektir.

Şimdi, hepiniz Avustralya’da eğitiminize başlamaya hazırsınız ve ilerideki geleceğiniz için size en iyi dileklerimizi sunuyoruz!

BENZER YAZILAR

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.