Post Image
20.2K

Amerika’nın En Ucuz Üniversiteleri

AMERİKA’NIN EN UYGUN ÜCRETLİ 25 ÜNİVERSİTESİ

Bir kolej eğitiminin faydaları iyi bilinir: mezunlar maaşlarının arttığını, daha fazla iş güvenliğinin olduğunu ve kariyerlerinde ilerlemek için daha fazla fırsata sahip olduklarını gösterir. Ne yazık ki, kolej maliyetleri de iyi bilinmektedir. Washington Post’a göre, dört yıllık devlet kolejlerindeki öğrenim 2001’den bu yana yüzde 100 arttı, US News ve World Report ise son 20 yılda kolej öğreniminde yüzde 200 artış olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bu yükselen kolej ücretlerinin etkileri öğrenci kredilerinde ki keskin yükselişi yansımaktadır.

Vox’a göre, toplam öğrenci kredi borcu son 10 yılda üç katına çıktı ve 1,2 milyar doları aştı. Diğer bir deyişle, bir Amerika’da üniversite eğitimi artık her zamankinden daha fazla gerekli olsa da, artan maliyet öğrenciler için önemli bir yük oluşturmaktadır.

Tüm bunların üzerine Dünya’yı ve ülkemizi kasıp kavuran Koronavirüs pandemisi ve Dünya ekonomilerine olan olumsuz etkileri, öğrencileri  ücretsiz kurslar, daha ekonomik maliyete sahip üniversiteleri, online üniversite eğitimleri, burs ve hibe arayışlarına itti. Bu anlamda katkı sağlamak adına size Amerika’da ki en ucuz universite ve Kolejlerin bir listesini hazırladım.

Çeviriler biraz hızlı oldu kusura bakmayın. En kısa sürede bazı anlam karmaşaları giderilecektir. Ayrıca daha önce hazırladığım Amerika’da en ucuz üniversiteler listesine de bakabilirsiniz.

Aşağıdaki liste Amerika’da ki en uygun fiyatlı üniversitelerin bazılarını içeriyor.

İşte Amerika’nın En Ucuz Üniversiteleri

Washington Üniversitesi Ortalama Net Fiyat: 9.765 $
Brooklyn College Ortalama Net Fiyatı: 4.211 $
Purdue Üniversitesi Ortalama Net Fiyatı: 11.898 $
Florida Üniversitesi Ortalama Net Fiyat: 11.313 $
Oklahoma State University Ortalama Net Fiyatı: 6.707 $
Kuzey Karolina Üniversitesi, Chapel Hill Ortalama Net Fiyatı: $ 11,649
California State University, Long Beach Ortalama Net Fiyat: 9.477 $
California State University, Los Angeles Ortalama Net Fiyat: 4.403 $
Indiana University Bloomington Ortalama Net Fiyatı: $ 11.931
Illinois Üniversitesi, Chicago Ortalama Net Fiyatı: $ 12,248

En İyi 25 Uygun Fiyatlı Kolej Sıralama Metodolojisi Seçim kriterleri

ABD’de öncelikle lisans derecesi veya üstü sunan tüm kamu ve özel (kar amacı gütmeyen), dört yıllık kolejlerin ve üniversitelerin bir listesini oluşturduk. (Başka bir deyişle, topluluk kolejleri dahil etmedik). Şimdi, en uygun fiyatlı küçük okullara odaklanan başka bir makalemiz olduğu için, burada “üniversiteleri” özellikle orta ve büyük ölçekli kurumlar olarak tanımlamayı seçtik. Bu nedenle, araştırmamızı lisans kaydı 4.000’den fazla öğrencisi olan okullarla sınırlandırdık. Geleneksel akademik programlara odaklanmak istediğimiz için, çevrimiçi ve meslek yüksekokullarını da listemizden çıkardık.

Sıralama Faktörleri

Yukarıdaki kriterlere uyan yaklaşık 600 üniversite var. Bu yüzden en ucuz kolejleri belirlemek için her birinin net fiyatı hakkında bilgi topladık. Bu, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’nin ABD’deki tüm ortaöğretim sonrası kurumlar için yıllık olarak hesapladığı bir rakamdır. Bunu yapmak için “ortalama federal, eyalet / yerel yönetim veya kurumsal hibe veya burs yardımı tutarını toplam katılım maliyetinden çıkarırlar.” “Toplam katılım maliyeti” = yayınlanan eğitim ücreti ve gerekli ücretler (bölge veya eyalet içi ise daha düşük) + kitap ve gereçlerin ortalama maliyeti + oda / yönetim kurulu için ağırlıklı ortalama + yayınlanan diğer giderler.

Aşağıda, her okulun kısa bir açıklamasını, hesaplanan net maliyetlerini, konumlarını ve web sitelerine bağlantıyı bulacaksınız. Amerika’nın en ucuz kolejlerinden hangisinin size yakın olduğunu görmek için okumaya devam edin!

1. Washington Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 9.765 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 243

Washington Üniversitesi Seattle Tacoma ve Bothell kampüsleri çalışır ve 18 okul ve kolejler ile 54.000 üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Yenilikçi girişimleri ve öğretim ve araştırmadaki küresel etkisi ile tanınan UW, yılda 12.000 dereceden fazla ödül vermektedir.

UW, eyaletteki en ucuz dört yıllık derecelerden biri olarak yer alıyor. Yaklaşık% 60 lisans öğrencisi 400 milyon doların üzerinde mali yardım ve 250 milyon dolar burs ve hibe almaktadır.

Kampüs tabanlı programlarına ek olarak, UW 17 uygun fiyatlı çevrimiçi derece sunmaktadır. Uzaktan eğitim seçenekleri arasında erken çocukluk döneminde lisans dereceleri ve entegre sosyal bilimler bulunmaktadır. Tam zamanlı öğrenciler bu programları iki yıl içinde tamamlayabilirler. Yüksek lisans düzeyinde, öğrenciler eğitim, yönetim, sağlık, mühendislik ve bilgi biliminde tamamen çevrimiçi veya karma programlara kaydolabilirler.

UW, Kuzeybatı Kolejler ve Üniversiteler Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


2. Brooklyn Koleji

Ortalama Net Fiyat: 4.211 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 91

New York’taki ilk ortak karma eğitim sanat okulu olan Brooklyn College , 1961’de New York Şehir Üniversitesi sisteminin bir parçası oldu. Brooklyn College, yaklaşık 75 programda 18.000’den fazla öğrenciyi işe aldı; Eğitim; doğa ve davranış bilimleri; İnsan ve Toplum Bilimleri; görsel, medya ve sahne sanatları.

Brooklyn Koleji, birkaç ABD Senatörü, federal hakem, Pulitzer Ödülü sahibi, Olimpiyat madalyası sahipleri ve Emmy ve Akademi Ödüllü aktörler ve aktrisler de dahil olmak üzere binlerce mezun için başarıya giden bir yol olarak hizmet etti. Kolej uygun fiyatlı eğitim, faizsiz ödeme planları, cömert burs ve mali yardım paketleri sunmaktadır.

Brooklyn College giderek daha seçici hale geldi ve tüm başvuru sahiplerinin sadece% 40’ını kabul etti. İlk kez başvuranların SAT puanı en az 1000 veya ACT eşdeğeri olmalıdır.

Brooklyn College, Orta Amerika Yükseköğretim Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


3. Purdue Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 11.898 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 149

1869 yılında kurulan bu Indiana merkezli kamu araştırma üniversitesi, yaklaşık 300 program aracılığıyla 43.000 öğrenciye hizmet vermektedir. Saygın mühendislik derecelerine ek olarak Purdue Üniversitesi , düzinelerce diğer alanın yanı sıra eczacılık, sağlık, veterinerlik ve yönetim alanlarında programlar yönetmektedir.

2018 yılında üniversite, çevrimiçi kurslar, sertifikalar ve derecelerin sistem genelinde entegre bir girişimi olan Purdue Online’ı yarattı. Purdue Online, önlisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde uygun fiyatlı çevrimiçi dereceler sunar. Üniversite, uzaktan öğrenenlerin iş deneyimi için kredi sunarak, seçilen topluluk kolejlerinden öğrencileri transfer etmek için hibeler vererek ve ortak kurumların çalışanları için eğitim indirimleri sağlayarak uzaktan öğrenenlerin eğitim maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olur.

Kaliteli eğitimi uygun fiyatlı tutmaya bağlı olan üniversite, yeni öğrencilerin yaklaşık% 46’sına öncelikle hibe ve burs şeklinde bir çeşit mali yardım vermektedir.

Purdue, Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


4. Florida Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 11.313 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 102

160 yıl önce başladığından bu yana Florida Üniversitesi , Sunshine State’teki en büyük üçüncü koleje dönüşerek 52.000’den fazla öğrenciyi kabul etti. UF, 100’den fazla lisans ve 200 yüksek lisans programı sunmaktadır.

UF’nin mühendislik fakültesi, özellikle az temsil edilen azınlıklar ve kadınlar için mezunları arasındaki çeşitliliği artırmaya odaklanmaktadır. Mühendisliğe ek olarak, UF’deki en popüler çalışma alanları pazarlama, iş, iletişim, biyolojik ve biyomedikal bilimleri içerir.

UF ayrıca 20’den fazla çevrimiçi ana dal ve beş reşit olmayan sunuyor. UF’deki her çevrimiçi program, dersleri eşzamansız olarak sunar.

UF bölgesel olarak Güney Kolejler ve Okullar Birliği Derneği tarafından akredite edilmiştir.


5. Oklahoma Eyalet Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 6.707 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 89

35.000’den fazla öğrenci , orta büyüklükteki Stillwater şehrinde bulunan kamuya ait bir arazi bağış üniversitesi olan Oklahoma Eyalet Üniversitesi’ne devam ediyor . OSU, beş kampüs lokasyonunda ve çevrimiçi olarak 300’den fazla lisans programı ve 200 yüksek lisans programı sunmaktadır.

1890 yılında bir tarım koleji olarak kurulan OSU, veterinerlik ve mühendislik programları ile yaygın olarak tanınan, devletin en önemli STEM odaklı kurumuna dönüştü. Ülkedeki altı hibe üniversitesinden biri olan OSU, biyoenerji araştırmalarını ve çevresel açıdan sürdürülebilir girişimleri geliştiriyor ve destekliyor.

OSU, işletme, hukuk, hemşirelik ve mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanlarında birkaç uygun fiyatlı çevrimiçi lisans derecesi kurmuştur. OSU’nun 30 çevrimiçi yüksek lisans derecesinin çoğu tüm = kampüs gereksinimlerini ortadan kaldırır.

Oklahoma Eyalet Üniversitesi, Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir,


6. Chapel Hill’deki Kuzey Carolina Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 11.649 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 62

ABD’deki en eski devlet üniversitesi olan Chapel Hill’deki North Carolina Üniversitesi, yılda 19.000’den fazla öğrenciye güçlü ve uygun fiyatlı bir eğitim sunmaktadır. Carolina, “Devlet Ivy” olarak bilinir ve bir devlet okulu fiyatında bir Ivy League akademik deneyimi sunan bir kamu kurumu.

Carolina, kör bir kabul politikası ve düşük borçlu, tam ihtiyaç duyulan finansal yardım paketleri de dahil olmak üzere birçok yenilikçi program aracılığıyla erişilebilirlik ve karşılanabilirlik taahhüdünü sürdürmektedir. Carolina’da 97 lisans, 103 yüksek lisans ve 72 doktora derecesi sunulmaktadır. Uzaktan eğitim teklifleri, tamamen çevrimiçi veya hibrit formatlarda sunulan sekiz sertifika programı, dokuz yüksek lisans ve iki doktora derecesi içerir. Oldukça seçici olan bu kurum, kabul edilen öğrenciler için% 24’lük bir kabul oranı ve ortalama 1350 SAT puanı bildirmektedir.

Carolina, Güney Kolejler ve Okullar Birliği tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


7. California Eyalet Üniversitesi, Long Beach

Ortalama Net Fiyat: 9.477 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 90

California Eyalet Üniversitesi , Long Beach, Güney Kaliforniya’daki ana kampüsünde ve çevrimiçi olarak 37.000’den fazla lisans ve yüksek lisans öğrencisine kaydolmaktadır. CSULB, mezunları için uygun eğitim ücretleri ile yüksek kazanç potansiyeli ve hareketlilik oranlarına sahiptir. CSULB, başvuranların% 28’ini kabul eden seçici bir üniversitedir.

Uzaktan eğitim ile ilgilenen öğrenciler, devlet sisteminin uzaktan eğitim için merkezi portalı CalStateOnline aracılığıyla web tabanlı derslere ve programlara kaydolabilirler. CalStateOnine sistemi, 74 lisans, 146 yüksek lisans ve 7 doktora programını tamamen çevrimiçi ve hibrit formatlarda sunmaktadır.

CSULB, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir


8. California Eyalet Üniversitesi, Los Angeles

Ortalama Net Fiyat: 4.403 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 67

California Eyalet Üniversitesi, Los Angeles , 300 program ve sekiz okul aracılığıyla 26.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Cal State LA, California State University System’in en eski ikinci üyesi ve Hispanik-Hizmet Kurumudur.

Cal State LA’daki popüler lisans bölümleri arasında ceza adaleti, sosyoloji, işletme ve yönetim, çocuk gelişimi ve psikoloji bulunmaktadır. Üniversitenin en popüler lisansüstü alanları danışmanlık, sosyal hizmet, özel eğitim, hemşirelik ve eğitimdir.

Cal State LA erişilebilir ve uygun fiyatlı eğitime olan bağlılığını sürdürmektedir. Tüm lisans öğrencilerinin yarısından fazlası öğrenim ücretinden muaftır ve lisans öğrencilerinin% 84’ü bir çeşit mali yardım alır. Uzaktan eğitim bölümü, CalState Online, üç tür öğrenci için uygun fiyatlı çevrimiçi dereceler sunar: kariyer değiştiriciler, kariyer ilerleticiler ve askeri öğrenciler.

Cal State LA, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


9. Indiana Üniversitesi Bloomington

Ortalama Net Fiyat: 11.931 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 91

Indiana Üniversitesi Bloomington , Hoosier Eyaletinin amiral gemisi okuludur. 1820 yılında kurulan IU, şu anda 550’den fazla lisansüstü kampüste ve çevrimiçi olmak üzere 550’den fazla programda 48.000 öğrenciye hizmet vermektedir.

2002’den beri IU, çalışan profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış çevrimiçi lisans dereceleri sunmaktadır. IU Online Eğitim Ofisi uzaktan öğrenenler için yönelimler, başarı koçları ve teknolojik destek de dahil olmak üzere bir dizi kaynak sağlar. Uzaktan eğitim öğrencileri ayrıca, yaşam ve iş tecrübesine veya askeri eğitime dayalı olarak derecelerine doğru kredi transferi için hak kazanırlar.

Eyaletteki en uygun fiyatlı okullardan biri olan IU, maliyetleri yönetmek ve mezuniyet sonrası üniversite borcunu en aza indirmek için öğrencilerle birlikte çalışır. Lisans öğrencilerinin% 64’ü hibe veya burs almaktadır.

İÜ bölgesel olarak Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.


10. Chicago Illinois Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: $ 12,248
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 92

1982 yılında Illinois Üniversitesi Tıp Merkezi ve Chicago Circle kampüsünün birleşmesiyle kurulan Chicago’daki Illinois Üniversitesi , Windy City’nin tek kamu araştırma üniversitesidir. Saygın hastane sistemi ve tıp fakültesine ek olarak, UIC 16 ayrı akademik kolej işletmektedir.

UIC eğitim, mühendislik ve halk sağlığının yanı sıra liberal sanatlar, yaşam bilimleri, kentsel ve halkla ilişkiler ve sanat alanlarında 86 lisans derecesi sunmaktadır. Öğrenciler 111 yüksek lisans ve 66 doktora programında yüksek lisans yapabilirler.

UIC, işletme, İngilizce ve matematik alanlarında 15 tamamen çevrimiçi lisans programı sunmaktadır. Online derecelerin yanı sıra, öğrenciler “istiflenebilir” bir online sertifika alabilirler. İstiflenebilir programlar, öğrencilerin bir lisans veya ileri dereceyi tamamlamak için akademik gereksinimleri yerine getirmek üzere gelecekte yeniden kullanılabilecek veya istiflenebilecek krediler kazanmalarını sağlar.

UIC bölgesel olarak Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.


11. California Üniversitesi, San Diego

Ortalama Net Fiyat: 13.452 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 90

1960 yılında kurulan California, San Diego Üniversitesi 200’den fazla lisans ve yüksek lisans programına 39.000’den fazla öğrenciye kaydolmaktadır. UC San Diego, dört lisans koleji ve yedi üst düzey yüksek lisans ve profesyonel okul işletmektedir

Bu seçici “Devlet Ivy” daha uygun bir devlet okulu fiyatına prestijli Ivy League okulları ile aynı düzeyde akademik mükemmellik için bir ün kazandı. UC San Diego’daki öğrenciler titiz eğitim eğitimi, yüksek dört yıllık mezuniyet oranları, mezuniyette düşük ortalama öğrenci borcu ve bol miktarda finansal destek almaktadır. Tüm öğrencilerin yaklaşık% 58’i en az bir hibe veya burs almaktadır.

Birçok program öğrencilerin derecelerinin bir parçası olarak çevrimiçi derslere kaydolmalarına izin verir. Lisans dışı arayanlara ve çalışan profesyonellere hizmet veren UC San Diego Extension Division, kampüste ve çevrimiçi olarak 4.000’den fazla sınıf ve 100 sertifika sunmaktadır.

UC San Diego, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu aracılığıyla bölgesel olarak akredite edilmiştir


12. Indiana Üniversitesi-Purdue Üniversitesi Indianapolis

Ortalama Net Fiyat: 9.371 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 78

1969’da Purdue Indianapolis Genişletme Merkezi ve Indiana Üniversitesi Indianapolis kampüsleri, Indiana Üniversitesi-Purdue Üniversitesi Indianapolis’i oluşturmak için birleşti. IUPUI, 450’den fazla lisans, lisansüstü ve profesyonel programa 29.000’den fazla öğrenciye kaydolmaktadır. Üniversite, sosyal hizmet ve liberal sanatların yanı sıra tıp, halk sağlığı, hukuk, mühendislik ve iş alanlarında 17 ayrı okul ve iki kolej işletmektedir.

IUPUI ayrıca 140’tan fazla uygun fiyatlı çevrimiçi derece ve sertifika programı geliştirmiştir. Uzaktan eğitim öğrencileri bir dizi teknolojik ve akademik hizmetten destek alırlar.

Üniversite, öğrenimi makul fiyatlı tutarak, öğrencilerin borcunu yönetmelerine yardımcı olarak ve düşük gelirli başvuru sahiplerinin ihtiyaç duydukları tüm mali yardımı almasına yardımcı olarak eğitimi uygun fiyatlı ve erişilebilir tutmaya çalışmaktadır. IUPUI, tam zamanlı lisans öğrencilerinin yaklaşık% 63’üne ihtiyaca yönelik bir çeşit yardım vermektedir.

IUPUI bölgesel olarak Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.


13. Teksas Üniversitesi Rio Grande Valley

Ortalama Net Fiyat: 4.319 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 66

Texas Rio Grande Valley Üniversitesi “., İki dilli iki kültürlü ve biliterate”: Texas Üniversitesi-ikinci büyük Hispanik Sunma ABD’de Kurumu olarak tanımlıyor UTRGV üç sınır bölgesi okulların birleşmesini takiben 2015 yılında faaliyete başladı, Brownsville, Texas Üniversitesi – Pan American ve Harlingen’deki Texas Üniversitesi Bölgesel Akademik Sağlık Merkezi’nde.

UTRGV, 13 okul ve kolejde 120’den fazla lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi sunmaktadır. UTRGV, çevrimiçi lisans, yüksek lisans ve sertifikaları tamamen çevrimiçi ve hibrit formatlarda sunmaktadır. Birçok program, hızlandırılmış yedi haftalık bir programda ders verir.

UTRGV eğitim ücreti, Teksas’taki tüm devlet üniversitelerinin en düşükleri arasındadır. UTRGV, öğrenim ücretini dört yıla kadar artırmamayı ve 12 yarıyıl kredisinde öğrenimi sınırlandırmayı garanti ederek öğrencilerin her yarıyıl ek ücret ödemeden iki yarıyıl daha fazla ders almalarına izin verir.

UTRGV bölgesel olarak Güney Kolejler ve Okullar Birliği Derneği tarafından akredite edilmiştir.


14. California Eyalet Üniversitesi, Fresno

Ortalama Net Fiyat: 6.771 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 68

1911’de bir öğretmen koleji olan California Devlet Üniversitesi’nin başlangıcından bu yana, Fresno 1961’de devlet üniversite sisteminin bir parçası oldu ve 1972’de üniversite statüsü kazandı. Üniversite yılda yaklaşık 25.000 öğrenciyi kaydeden kapsamlı bir kamu kurumuna dönüştü. Fresno Eyaleti olarak bilinen üniversite, sekiz okul ve kolejde 60 lisans, 45 yüksek lisans ve üç doktora programı sunmaktadır.

ABD Eğitim Bakanlığı, Fresno Eyaletini, çeşitliliğe ve dahil edilmeye olan bağlılığını yansıtarak hem Hispanik Hizmet veren bir Kurum hem de bir Asya Amerikan ve Yerli Amerikan Pasifik Adalı Hizmet Veren Kurum olarak belirlemiştir.

Uzaktan öğrenenlerle ilgilenen Fresno State öğrencileri, CalStateOnline sistemi aracılığıyla çeşitli sertifikalar, lisans ve yüksek lisans dereceleri alabilirler. Tamamen web tabanlı veya harmanlanmış formatlarda bulunan bu uygun fiyatlı çevrimiçi dereceler, aynı fakülte tarafından öğretilen kampüs tabanlı programlarla aynı müfredatı sunar.

Fresno Eyaleti, bölgesel olarak WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.


15. Harvard Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 17.590 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 92

1636 yılında Massachusetts, Cambridge’de kurulan Harvard Üniversitesi , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Harvard, işletme, tıp, hukuk ve devlet okulları için uluslararası alanda tanınmaktadır.

Harvard, 36.000’den fazla lisans, lisansüstü ve profesyonel öğrenciye kaydolmakta ve bu da onu sekiz Ivy League üniversitesinin en büyüğü haline getirmektedir. Ülkedeki en seçici okullardan biri olan Harvard, başvuranların sadece% 5’ini kabul ediyor.

Harvard, şaşırtıcı derecede uygun bir fiyata olağanüstü bir lisans eğitimi sunmaktadır. Tam zamanlı lisans öğrencilerinin yaklaşık% 55’i bir çeşit ihtiyaca dayalı finansal yardım almaktadır. Düşük gelirli öğrenciler, FAFSA tarafından zorunlu tutulan beklenen aile katkısının muafiyeti veya azaltılması için hak kazanırlar.

En iyi kampüs içi programları ile tanınmasına rağmen, Harvard ayrıca çevrimiçi lisans dereceleri, lisansüstü dereceleri ve sertifikaları ve üniversitenin sürekli eğitim bölümü olan Harvard Extension School üzerinden bireysel kurslar da dahil olmak üzere çeşitli uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır.

Harvard, New England Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.


16. California Üniversitesi, Los Angeles

Ortalama Net Fiyat: 15,002 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 109

Ülkenin Kamu Ivies’lerinden biri olan California Üniversitesi, Los Angeles , çok daha düşük bir harçla Ivy League okullarıyla karşılaştırılabilir eğitim kalitesi sağlar. California’daki 10 kampüs Üniversitesi Sisteminin bir parçası olan üniversite, altı lisans okulunda, dört sağlık bilimi okulunda ve yedi profesyonel okulda 44.000’den fazla öğrenciye kaydolmaktadır.

Bazı bireysel programlar çevrimiçi kurslar, sertifikalar ve tam dereceler sunar. Öğrenciler genellikle UCLA kampüsünde derslere kayıt olurken diğer Kaliforniya Üniversitesi okullarının sunduğu çevrimiçi dersleri eşzamanlı olarak kampüs temelli öğrenme deneyimlerini geliştirirler.

UCLA uygun fiyatlı ve erişilebilir eğitime bağlı kalmaya devam etmektedir. UCLA, yıllık aile geliri 80.000 $ ‘ın altına düşen California sakinleri için eğitim ve ücretleri tamamen kapsayan hibeler sunmaktadır.

UCLA, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


17. California Eyalet Üniversitesi, Northridge

Ortalama Net Fiyat: 8.549 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 73

California Eyalet Üniversitesi, Northridge yaklaşık 150 farklı programa kayıtlı 38.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

CSUN, çeşitli çevrimiçi lisans dereceleri, lisansüstü programlar ve sertifikalar sunmaktadır. Kariyer gelişimi isteyen çalışan yetişkinler, CSUN’un Tseng Yüksek Lisans, Uluslararası ve Ortaokul Eğitimi yoluyla çevrimiçi lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamlayabilir.

Golden State’in lisans öğrencileri için en uygun fiyatlı okullarından biri olan CSUN, gelen tüm birinci sınıf öğrencilerinin yarısından fazlasına hibe veya burs veriyor. Bir İspanyol Servis Kurumu ve bir Asya Amerikan ve Amerikan Yerli Pasifik Adalı Servis Kurumu olarak CSUN, çeşitli öğrenci organları için katılım ve erişilebilirliği teşvik eder. CSUN’un yenilikçi Eğitim Fırsat Programı, birinci nesil, düşük gelirli öğrencilerin akademik başarı elde etmelerine yardımcı olur.

CSUN, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir


18. Michigan Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 16.856 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 152

Michigan Üniversitesi ülkenin en saygın kamu araştırma üniversitelerinden biridir. 48.000 öğrenciye hizmet veren UM, 19 okul ve kolej aracılığıyla 250’den fazla program sunmaktadır.

Bu seçici kayıt okulu, her dört başvuru sahibinden birinden daha azına kabul edilmektedir. UM, lisans öğrencilerine, özel bir Ivy League kurumu ile karşılaştırılabilir kaliteli bir eğitim sunar. Michigan’da, uygun Michigan sakinlerine gösterilen finansal ihtiyacının% 100’ünü karşılayan tek devlet üniversitesi olan UM, eyalet içi başvuru sahiplerinin% 70’ine finansal yardım vermektedir. Aileleri yılda 65.000 $ ‘dan az kazanan öğrencilere ücretsiz eğitim verilmektedir.

Bireysel bölümler, kendi kabul ve müfredat gereksinimlerini belirleyerek çevrimiçi lisans ve lisansüstü programlarını bağımsız olarak yönetir. Öğrenciler ayrıca UM’nin Dearborn ve Flint kampüsleri aracılığıyla çevrimiçi kurslara kayıt yaptırabilirler.

UM, Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir


19. Güney Florida Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 10.460 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 82

Florida Eyalet Üniversitesi Sisteminin bir üyesi olan South Florida Üniversitesi, Tampa, Sarasota ve Saint Petersburg’da üç ayrı kampüs işletmektedir. USF 200’den fazla farklı program sunmaktadır.

USF ayrıca birkaç uzaktan eğitim derecesi sunmaktadır. USF’nin yaklaşık 30 çevrimiçi yüksek lisans derecesi, kampüs içi laboratuvarlar veya sahada saha yerleşimleri gerektirir. Üniversitenin tamamen çevrimiçi veya hibrit formatlarda mevcut olan altı çevrimiçi lisans derecesi, bilgi çalışmaları, hemşirelik, halk sağlığı, ceza adaleti ve kriminolojinin ana dallarını içerir.

USF, az temsil edilen ve düşük gelirli öğrencilere yönelik girişimleri için eğitimi erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmeye çalışmaktadır. US News & World Report, USF’yi sosyal hareketlilik için en iyi devlet üniversitelerinden biri olarak görüyor ve bu da öğrencileri ekonomik dezavantajlı geçmişlerden korumak ve mezun etmek başarısını ölçüyor.

USF bölgesel olarak Güney Kolejler ve Okullar Birliği Koleji tarafından akredite edilmiştir


20. California Üniversitesi, Riverside

Ortalama Net Fiyat: 12.890 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 79

Riverside, Kaliforniya Üniversitesi , California Sisteminin Üniversitesi bünyesinde 10 okullarından birinde, 25,000 öğrencisi vücut hizmet vermektedir uygun fiyatlı bir kamu araştırma kurumudur. UC Riverside, beş ayrı okulda yaklaşık 200 farklı program sunmaktadır. Üniversitenin uzaktan eğitim bölümü olan UCR Extension, 400’den fazla çevrimiçi sınıf ve profesyonel sertifika programı sunmaktadır.

Çeşitliliğe ve dahil edilmeye adanmış UC Riverside, farklı geçmişlerden gelen öğrenciler için burslar sunar ve akademik başarıya giden yollar yaratır. Birinci kuşak üniversite öğrencileri, daha önce hapsedilmiş öğrenciler ve düşük gelirli ailelerden ve az temsil edilen ırksal ve etnik gruplardan öğrenciler için özel girişimler mevcuttur. Tam zamanlı lisans öğrencilerinin% 75’inden fazlasına ihtiyaca dayalı finansal yardım sağlanmaktadır.

UC Riverside, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir


21. Utah Valley Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 6.760 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 87

Utah Valley Üniversitesi , 1941 yılında Merkez Utah Meslek Yüksekokulu olarak başlangıcından bu yana, kaliteli akademik programların yanı sıra kariyer odaklı eğitim sağlamak için ikili bir misyona sahip olan birleşik bir topluluk kolejine ve devlet öğretim üniversitesine dönüşmüştür. Arı Kovanı Devletinin en büyük ve en hızlı büyüyen üniversitesi olan UVU, 41.000’e yakın öğrenciye kaydolmaktadır.

Utah Yüksek Öğretim Sistemindeki sekiz devlet kolejinden ve üniversitelerinden biri olan UVU, başvuran herkese açık giriş imkanı sunmaktadır. UVU aynı zamanda kalifiye öğrencilere ekonomik yardım ve mali yardım için geniş fırsatlar sunmaktadır.

Üniversite, sanat, eğitim ve ticaretin yanı sıra beşeri ve sosyal bilimler, doğa bilimleri, mühendislik ve teknoloji ile sağlık ve kamu hizmeti alanlarında dereceler sunmaktadır. UVU ayrıca havacılık bilimi, ceza adaleti, hemşirelik ve iş gibi yüksek talep gören 13 çevrimiçi lisans derecesi sunmaktadır.

UVU, Kuzeybatı Kolejler ve Üniversiteler Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


22. Austin Texas Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 14.156 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 118

1883 yılında kurulan Austin Austin’deki Texas Üniversitesi, Texas Üniversitesi Sistemini oluşturan on dört üniversite arasında amiral gemisi okulu olarak ortaya çıkmıştır. Ülkenin en büyük okullarından biri olan UT Austin, 51.000’den fazla öğrenciye kaydoluyor.

Üniversite, 170’in üzerinde çalışma alanında 156 lisans programı ve 139 yüksek lisans programı sunan 18 kolej işletmektedir. UT Austin, MOOC’lar ve işletme, yönetim, beşeri bilimler ve mühendislikte çevrimiçi sınıflar dahil olmak üzere çeşitli uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır.

Bir Kamu Ivy olarak kabul edilen bu seçici kayıt kurumu, bir kamu üniversitesi fiyatında bir Ivy League okuluyla karşılaştırılabilir kaliteli bir eğitim sunar. UT Austin geçtiğimiz günlerde aileleri yılda 65.000 $ veya daha az para kazanan devlet öğrencilerine tam eğitim ve yıllık 125.000 $ ‘a varan ailelerden gelen öğrencilere kısmi eğitim desteği veren Texas Advance Taahhüt programını başlattı.

UT Austin bölgesel olarak Güney Kolejler ve Okullar Birliği Derneği tarafından akredite edilmiştir.


23. California Eyalet Üniversitesi, Fullerton

Ortalama Net Fiyat: 8.274 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 56

1957 yılında kurulan Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton , 40.000’e yakın öğrenciye kayıt yaptırır ve bu da onu 23 kampüslü California Eyalet Üniversitesi Sistemindeki en büyük üniversite haline getirir.

Bu kapsamlı devlet üniversitesi şu anda 240 ayrı çalışma alanında 120 lisans, 118 yüksek lisans, 19 öğretim sertifikası ve üç doktora sunmaktadır. Bireysel akademik bölümler, çeşitli sertifikalar dahil olmak üzere akşam, hafta sonu, çevrimiçi ve karma programlar sunar.

Eyaletteki en erişilebilir ve uygun fiyatlı devlet okullarından biri olan Cal State Fullerton, birinci nesil üniversite öğrencileri ve düşük gelirli öğrenciler için önemli destek sağlamaktadır. Cal State, hem İspanyollara hizmet eden bir kurum hem de Asya Amerikan ve Amerikan Yerli Pasifik Adalılara hizmet veren bir kurumdur ve akademik yardım sağlayan finansal yardım ve diğer girişimleri sağlar.

Cal State Fullerton, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


24. California Üniversitesi, Irvine

Ortalama Net Fiyat: 15.014 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 92

1965 yılında kurulan California Üniversitesi, Irvine 200 programda 36.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. UCI, 1996 yılında üye olan en genç okul olan Amerikan Üniversiteler Birliği’ne katıldı. California’daki 10 okullu Üniversite Sistemi’nin en seçici üçüncü üniversitesi olan UCI, tüm başvuru sahiplerinin sadece% 37’sini kabul etmektedir.

Tüm öğrencilerin yaklaşık% 8’i çevrimiçi olarak en az bir sınıfa kaydolmaktadır. Üniversitenin sürekli eğitim bölümü çeşitli çevrimiçi ve hibrit sertifika ve uzmanlık eğitim programları sunmaktadır.

Bu uygun fiyatlı “Kamu Sarmaşık” üniversitesi birçok liyakat ve ihtiyaca dayalı burs ve hibe vermektedir. UCI belgelendirilmemiş göçmen statüsüne sahip kalifiye öğrencileri, California Rüya Yasası aracılığıyla devlet mali yardımına başvurmaya teşvik eder. UCI’nin Mavi ve Altın Fırsat Planı, aile geliri 80.000 $ ‘ın altına düşen nitelikli öğrenciler için tüm öğrenim ve ücretleri kapsar.

UCI, WASC Kıdemli Koleji ve Üniversite Komisyonu tarafından bölgesel olarak akredite edilmiştir.


25. New Mexico Eyalet Üniversitesi

Ortalama Net Fiyat: 9,462 $
Sunulan Lisans programlarının sayısı: 88

1888 yılında Las Cruces College olarak kurulan ve 1960 yılında New Mexico State University olarak yeniden adlandırılan NMSU, Las Cruces, dört topluluk kolej üyesi, uydu öğrenme merkezi ve çevrimiçi ana kampüsünde akademik, teknik, mesleki ve sürekli eğitim programları sunmaktadır.

NMSU’nun 15.000 öğrencisi yaklaşık 175 farklı program izlemektedir. Yenilikçi ve yaratıcı programları ile tanınan NMSU, öğrencilerin koruma ekolojisi, dijital film yapımı, çim bilimi ve profesyonel golf yönetimi gibi alanları keşfetmelerini sağlar. Üniversitenin uzaktan eğitim bölümü olan NMSU Online, 70’ten fazla uygun fiyatlı çevrimiçi derece, lisansüstü sertifika ve mesleki program geliştirmiştir.

Eyaletteki en uygun fiyatlı okullardan biri olan NMSU, düşük gelirli ve birinci kuşak üniversite öğrencilerine eğitim yardımı, burs ve hibe sağlamaktadır. Lisans öğrencilerinin% 67’sinden fazlası ihtiyaca dayalı finansal yardım almaktadır.

NMSU bölgesel olarak Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

Kaynaklar:
IPEDS Data Center
College Navigator

Amerika’nın En Ucuz Üniversiteleri ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için 0 212 543 58 06 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Bir yanıt yazın

Bize yazabilirsiniz.
💬 Bugün size nasıl yardımcı olabiliriz
Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim
Merhaba,
Size , https://www.ucuzyurtdisiegitim.com/ adresinden ulaşıyorum.