Skip to main content
washington-dc-dil-okullari

Washington DC Dil Okulları

Washington DC Hakkında

Amerika’nın başkenti  Washington D.C’ye farklı yerlerden yaklaşık 11 saat uçuş yaparak gidebilir ve Dullis Uluslararası Havaalanı’ndan bir saatte şehir merkezine gidebilirsiniz.

Ulusal Kongreyum Binası’nı çok yakından görebilirsiniz; bu kararların yalnızca ABD’yi değil tüm dünyayı etkiler hale getirmesini ve uzun yıllardır başkanların evini oluşturan Beyaz Sarayı etkiler. Patomac Gölü kenarındaki Milli Parkı’yı ziyaret eden turistlerden biri olabilirsin. Bu park, Lincoln, Martin Luther King gibi önemli kişiler tarafından verilen konuşma anılarıyla doludur. Burada Vietnam savaşı ve çok sayıda müzede ölmek için yapılmış anıtları da ziyaret edebilirsiniz. Kesinlikle, panda, zebra gibi birçok farklı hayvan görebileceğiniz Ulusal Zooloji Müzesi’ni rehberinize eklemenizi öneririz.

Smithsonian Enstitüsünün 13 müzesinde, pek çok sanatsal ve akademik parçayı para ödemeden inceleyebilirsiniz. Georgetown bölgesi şehrin çok dinamik bir parçası ve çok sayıda dükkan, kafe ve restoran bulunuyor. Müzeler ve anıtlar şehri olan bu önemli Capital Washington D.C, doğal yaşam çevresi şehir merkeziyle de sizi bekliyor.

Washington DC hakkında kısa kısa

Beyaz Saray
Bu cumhurbaşkanlığı evidir. Beyaz Saray’da ziyaret için yaklaşık 6 ay önce elçiliğe başvurmalısınız. Kim ev tutmak istiyor, adrees 1600 Pennsylvania Ave NW Washington, DC USA Ayrıca evin interaktif olarak http://www.whitehouse.gov/about/inside-white-house/interactive- tur

Ulusal Alışveriş Merkezi
National Mall, Capitol, Yansıtma Havuzu, Lincoln Anıtı, Washington Anıtı ve benzeri birçok doğal parkları barındıran ulusal parktır. Gördüğünüz gibi, parkın içinde bir parkta kalan tek şehir Washington için söylenebilir.

Washington Anıtı
169 metre yüksekliğiyle en yüksek dikilitaş olarak bilinen bu anıt, ABD’nin George Washington kentinin ilk başkanının anısına inşa edilmiştir. Kalem gibi görünen bu anıt, yerli halk arasında “kurşun kalem” olarak adlandırılır ve Amerikan tarihinin en önemli simgelerinden biri olarak kabul edilir.

Ulusal Tarih Müzesi
Bu müze modern ve etkileşimli olarak inşa edilmiştir. Müzede 3D sinema programlarına defalarca katılabilirsin. Ayrıca, binlerce renkli kelebekle dolu bir odaya girdiğinizde görsel bir şölen yaşayabilirsiniz. Odadan çıkmadan önce bile üzerine kelebek var mı diye anılacaksın.

George Town Tur Yapmayı Unutmayın

Taksim, Bebek veya Tunalı Hilmi, Alsancak’ta olduğunuzu hissedeceğiniz yer burasıdır. Alışveriş yapabileceğiniz veya kahvelere gidebileceğiniz özel yerler var. Özellikle Visconsin Caddesi ve M Sokağı en canlı sokaklardandır. Visconsin Caddesi’nden inerken, K Caddesine ulaşırsınız. Washington Harbor Waterfront burada. Burada Potomac Nehri’nin hemen önünde çok sayıda kafe ve restoran bulabilirsiniz.

Washington DC dil okulalrı

Washington DC dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında detaylı bilgiye 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir